ARKADIUSZ.

   HOME ->

ARKADIUSZ


Imię :

ARKADIUSZPochodzenie: Pochodzenie: greckie
Znaczenie imienia: "mieszkaniec Arkadii", krainy w Grecji
Liczba dla imienia: 9
Znak zodiaku: Wodnik
Planeta: Uran
Imieniny obchodzi:
12 Stycznia

   Imię Arkadiusz znaczyło tyle, co "Arkadyjczyk", mieszkaniec Arkadii. Arkadia to górska kraina w dawnej Grecji. Już starożytni uważali, że jest to kraj trochę nierzeczywisty, zamieszkały przez ludzi szczęśliwych i żyjących w zgodzie z naturą. Arkadia znaczy po grecku "kraina niedźwiedzi". Tak więc w końcu imię Arkady wywodzi się od niedźwiedzia: tak samo jak Artur, Urszula, Bernard i Bruno.

Liczba imienia, dziewięć, wiąże się w numerologii (oprócz innych rzeczy) z egzotyką i dalekimi krajami; z życiem, które jest dalekie do tego, które pochłania przeciętnych ludzi. Zgodnie ze swoją liczbą i historią imienia Arkadiuszowie mają umysły skierowane ku sprawom niezwykłym i odległym. Często bliższe są im wydarzenia dziejące się w dalekiej Australii niż w pobliskich miejscowościach. Chętnie podróżują, z upodobaniem też szukają nowości, nowych mód, nieznanych jeszcze zainteresowań, przyszłościowych dziedzin wiedzy.

Arkadia była uważana za krainę szczęśliwości i do dziś Arkadiuszowie chętnie podchwytują wszelkie pomysły zmierzające do zbudowania na Ziemi takiej właśnie idealnej Arkadii. Nie są jednakże płochymi i oderwanymi od życia marzycielami. Ich "zwierzęciem mocy" jest przecież niedźwiedź, co sprawia, że właściwa jest im żywotność, duży zasób energii oraz odporność zarówno psychiczna, jak i fizyczna.

Imieniu Arkadiusz właściwe są cechy w jakimś stopniu sprzeczne: choćby z jednej strony idealizm, a z drugiej strony witalność. Podobny zestaw cech odnajdujemy w znaku Wodnika - i dla tego znaku imię Arkadiusz jest najbardziej odpowiednie. Można też polecić je Bliźniętom i Lwom. Koziorożcom i Skorpionom doda ono pewnego luzu, umiejętności nieprzejmowania się tym, czym nie trzeba; Rybom doda energii i wiary w siebie. Z pozostałych znaków lepiej posłuży Bykom, Rakom, Pannom i Strzelcom niż Baranom i Wagom.