BOGUSŁAW.

   HOME ->

BOGUSŁAW


Imię :

BOGUSŁAWPochodzenie: Pochodzenie: słowiańskie
Znaczenie imienia: od słów Bóg i sława
Liczba dla imienia: 4
Znak zodiaku: Byk Planeta: Wenus
Planeta: 29 kwietnia, 18 grudnia


Imieniny obchodzi:
29 kwietnia, 18 grudnia

   Imię Bogusław pojawia się już we wczesnym średniowieczu. Tak nazywali się rycerze w Polsce, w Czechach i w innych krajach słowiańskich; było to również dynastyczne imię książąt pomorskich. Najbardziej utrwalił się nam w pamięci jednak inny książę - Bogusław Radziwiłł, czarny charakter z "Potopu" Henryka Sienkiewicza.

Czy jednak przebiegły Radziwiłł był typowym przedstawicielem Bogusławów? Na pewno nie. Imię to brzmi ciepło i przytulnie, a gdy zbadamy je numerologicznie, okazuje się, że to spokojna, solidna i pracowita czwórka.

Zgodnie z tym wskaźnikiem, a także w zgodzie z sensem swego imienia, typowy Bogusław jest za młodu ulubionym dzieckiem w rodzinie, a i później daje się lubić i łatwo zdobywa sympatię i zaufanie ludzi. Jest miłośnikiem porządku, ładu i organizacji, dba o dom, dzieci i materialny dostatek - i mało jest rzeczy, które by go wyprowadziły z równowagi i odebrały dobre samopoczucie.

W imieniu Bogusław wyczuwalne są wpływy Wenus i Jowisza, tak więc z pewnością imię to sprzyja powodzeniu w życiu i przyciąga sukces i dobrobyt. Imię to jest dobre przede wszystkim dla zodiakalnych Byków i Raków, a także dla Koziorożca, Panny, Ryb i Wagi. Innym znakom z pewnością nie zaszkodzi, chociaż może się okazać zbyt łagodne dla Baranów i Skorpionów.