BOŻENA.

   HOME ->

BOŻENA


Imię :

BOŻENAPochodzenie: Pochodzenie: słowiańskie
Znaczenie imienia: od słów "Bóg" lub "bogaty"
Liczba dla imienia: 9
Znak zodiaku: Byk
Planeta: Jowisz
Imieniny obchodzi:
13 Marca

   Swojsko brzmiące imię Bożena pochodzi z Czech, gdzie znaczyło "błogosławiona". Ale również - to druga możliwość - jest to skrót od imion w rodzaju Bogumiła lub Bożydara.

Dziewiątka, która patronuje temu imieniu, jest liczba wielkich osiągnięć, zarówno materialnych, jak i duchowych, sukcesu i doskonałości. W astrologii więc imieniem Bożena będzie się opiekowała planeta pomyślności i powodzenia - Jowisz. Głównym darem, jaki spływa wraz z tym imieniem na dziewczynkę, która rozpoczyna swoją drogę przez życie, jest zaradność, samodzielność i aktywny stosunek do rzeczywistości. Bożeny nie czekają z założonymi rękami na mannę z nieba ani na księcia z bajki. Przeciwnie, mają zakodowane dążenie do osiągnięć, rozwoju - i nic im nie sprawia takiej przyjemności, jak dojść do czegoś samodzielnie, bez pomocy i bez zachęty.

Bożeny najlepiej się czują w takich okolicach świata, gdzie życie płynie wartko, dużo się dzieje, a ludzie nie narzekają i nie marudzą, ale sami własnymi rękami budują swoją przyszłość. Bożeny są optymistkami, wierzą, że "jutro będzie lepiej", nie załamują rak z powodu kłopotów i w każdym miejscu potrafią znaleźć przyjaciół i towarzystwo.

To pełne energii imię najlepiej pasuje do jowiszowego znaku Strzelca, a także do optymistek spod znaku Byka, Lwa i Bliźniąt. Może też być dobrym darem na życie dla przedsiębiorczej Panny oraz dla Barana i Wodnika. Rakom z kolei dodaje energii. Dla Ryb i Wag to imię się wydaje trochę za mało subtelne, a dla Koziorożca i Skorpiona, przeciwnie, zbyt niepokojące.