CEZARY.

   HOME ->

CEZARY


Imię :

CEZARYPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: od Caesar, Cezar, czyli tytułu rzymskich przywódców
Liczba dla imienia: 1
Znak zodiaku: Strzelec
Planeta: Mars
Imieniny obchodzi:
25 Lutego, 22 Sierpnia, 27 Sierpnia, 28 Grudnia

   Imię Cezary wzięło się od tytułu rzymskich władców, którzy za nic w świecie nie chcieli, by uważano ich za zwykłych królów. Tak się nazywał wielki wódz Juliusz Cezar, a jego następcy na jego pamiątkę zaczęli się tytułować "cezarami". Stąd wziął się w końcu tytuł "cesarz", a także imię Cezary.

Naprawdę słowo "cezar", a właściwie "caesar", oznaczało dziecko, które przyszło na świat z pomocą chirurga, czyli na skutek "cesarskiego cięcia". Rzymianie wielką wagę przywiązywali do czasu i okoliczności narodzin dziecka, bo w tym widzieli wróżbę na całe życie. Wierzono, że chłopiec, który urodził się w tak niezwykłych okolicznościach, musi być przeznaczony do wielkich czynów. I rzeczywiście, w przypadku Juliusza Cezara ta wróżba się sprawdziła.

Liczba imienia Cezary wynosi jeden. Zwykle jedynka oznacza ludzi samodzielnych, a czasem wręcz samowolnych; takich, którzy zawsze sami decydują o sobie, wszędzie muszą pierwsi i nikogo nie słuchają. Choć w pierwszej chwili może wydać się to wadą, jedynki zwykle mają rację i słusznie trzymają się własnych pomysłów na życie.

Imię Cezary wydobywa na jaw właśnie tę niepokorną i żywiołową stronę znaczenia liczby jeden. Cezarym często się wydaje, że są jedyni w swoim rodzaju, najlepsi i do tego uwielbiani przez wszystkich. Chociaż rzeczywistość wcale nie musi być dla nich tak łaskawa. Jako dzieci bywają urwisami i przysparzają kłopotów matkom (choć ojcowie mogą być z nich dumni...). W dalszym życiu szukają przygód i próbują wszystko robić na własną rękę, co nie zawsze jest najłatwiejszym sposobem na osiągniecie kariery. Cezarym zależy na tym, być kimś oryginalnym, niepowtarzalnym i by się wyróżniać na tle innych. Nic dziwnego, że bywają ulubieńcami kobiet! W zodiaku podobnie myślą i zachowują się Strzelce, Barany i Lwy, i dla nich właśnie imię Cezary jest najbardziej odpowiednie. Dobrze też będą się czuć z tym imieniem indywidualiści Wodniki, energiczne Bliźnięta i Skorpiony oraz niepokorne Koziorożce. Ryby i Raki obdarowane tym imieniem mogą zbytnio "odstawać" od swojego środowiska, zaś znaki Wagi, Byka i Panny niosą wyraźnie odmienne wibracje.

Charakter związany z imieniem Cezary dobrze odgadł Stefan Żeromski, nazywając tak bohatera swej powieści "Przedwiośnie", buntowniczego idealistę, Cezarego Barykę.