DOMINIK.

   HOME ->

DOMINIK


Imię :

DOMINIKPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: należący do Pana
Liczba dla imienia: 6
Znak zodiaku: Waga
Planeta: Wenus
Imieniny obchodzi:
12 Maja, 4 Sierpnia, 8 Sierpnia, 14 Października, 20 Grudnia, 29 Grudnia

   Imię Dominik to po łacinie "dominicus", czyli "należący do Pana" - Pana Boga. Imię to w historii było raczej imieniem zakonnym, przyjmowanym po wstąpieniu do klasztoru. Św. Dominik Guzman, Hiszpan żyjący 900 lat temu, był założycielem zakonu kaznodziejskiego Dominikanów i poświecił się przekonywaniu heretyków do prawdziwej wiary.

Jeśli się wsłuchać w brzmienie tego imienia, słychać w nim jakieś rozmarzenie, łagodność, oderwanie od spraw pospolitych - jakby od imienia Dominik biło nieziemskie światło. Jest to w pełnej zgodzie z liczbą imienia, szóstką, która jest liczbą łagodności, zgody i pokoju.

Dominik nie może być porywczym brutalem! Przeciwnie, to imię godne jest tylko mężczyzn uduchowionych, życzliwych, a przynajmniej - nadzwyczaj przyzwoitych. Nadane chłopcom, będzie uczyć ich dobry manier, posłuszeństwa, szacunku dla starszych i głoszonych przez nich prawd. Jako że imię to podlega władzy Wenus, Dominikowie znajdują łatwy dostęp do serc niewieścich i są dla kobiet zaufanymi przyjaciółmi. Oczywiście ktoś taki raczej będzie się realizował w sztukach pięknych czy na przykład w dyplomacji jako orędownik pokoju i porozumienia niż w jakichś twardych walkach i rozgrywkach. I przeciwnie, imię to, nierozważnie nadane młodym ludziom o naturze wojowniczej i przekornej, może w decydujących momentach odbierać im ochotę do ryzykowania i zwyciężania.

Z tego, co powiedziano, wynika, że imię Dominik najbardziej jest odpowiednie dla wenusowego znaku Wagi, a także dla pokrewnych duchem Byków, Ryb i Raków. Z gracją też będzie je nosił Wodnik i Panna, ale można mieć wątpliwości przy żwawych Bliźniętach i twardych Koziorożcach, a już na pewno jego wibracje będą obce Baranom, Lwom, Strzelcom i Skorpionom.