EDMUND.

   HOME ->

EDMUND


Imię :

EDMUNDPochodzenie: Pochodzenie: germańskie (staroangielskie)
Znaczenie imienia: ten, kto broni dobra
Liczba dla imienia: 1
Znak zodiaku: Baran
Planeta: Mars
Imieniny obchodzi:
16 Listopada, 1 Grudnia

   Imię Edmund pochodzi ze średniowiecznej Anglii, i wtedy znaczyło "ten, kto broni dobra". Imię to nosili angielscy królowie, a jeden z nich został nawet świętym! Ciekawe, że dokładnie to samo znaczenie ma imię królów perskich: Dariusz.

Liczbą imienia Edmund jest jeden. Jest to liczba ludzi wyjątkowych (a przynajmniej takich, którzy się za wyjątkowych uważają); liczba tych, którzy z natury wysuwają się na czoło, jak również są twórcami podstaw i początków. Edmundowie zwykle uważają się za wybrańców. Nie mają zamiaru stosować się do obowiązującej mody. Bywają uparci i wydaje im się, że sami wszystko najlepiej wiedzą. Najlepiej radzą sobie w pojedynkę, kiedy trzeba działać na własną rękę. Trzeba pamiętać, że zdarzają się wśród nich geniusze wyprzedzający własną epokę, jak na przykład niemiecki filozof Edmund Husserl, którego książki do dziś pozostają wielką zagadką.

W codziennym życiu "rasowy" Edmund nie jest najłatwiejszym towarzyszem, to raczej bliska osoba musi się dostosować do niego, a nie odwrotnie. Wszystkie jego dziwactwa są jednak do wybaczenia, gdyż Edmund to przy tym natura szczera i nie należy go podejrzewać o złą wolę ani o jakąś tajna politykę. Ostatecznie imię to wymyślono dla obrońców dobra! W dzisiejszych czasach Edmund często zostaje specjalistą w jakiejś rzadkiej dziedzinie, na której oprócz niego zna się może kilku ludzi na całym świecie.

Imię Edmund najbardziej ucieszy indywidualistów zodiaku, czyli głównie Barana, ale również Koziorożca i Wodnika. Dla Lwa, Wagi, Strzelca i Bliźniąt jest już mniej odpowiednie, ponieważ ludzie z tych znaków nazbyt cenią sobie towarzystwo. Dobrze będzie służyło jeszcze Skorpionowi i Pannie, ale nie zalecamy go Bykom, Rakom ani Rybom.