EDWARD.

   HOME ->

EDWARD


Imię :

EDWARDPochodzenie: Pochodzenie: staroangielskie
Znaczenie imienia: strażnik pomyślności
Liczba dla imienia: 4
Znak zodiaku: Koziorożec
Planeta: Saturn i Mars
Imieniny obchodzi:
5 Stycznia, 18 Marca, 13 Października

   Imię Edward powstało w dawnej Anglii i było ulubionym imieniem angielskich królów. Pierwsza sylaba, "ed", jest taka sama jak w imionach Edmund i Edyta - "aed" w języku staroangielskim znaczyło "pomyślność, dobro, bogactwo". Edward jest więc "strażnikiem pomyślności".

Po polsku imię to brzmi twardo i kojarzy się ze skupieniem, wysiłkiem i ambicją. Te skojarzenia potwierdza liczba tego imienia, która wynosi cztery. Czwórka w numerologiczno-magicznym kodzie jest liczbą ziemi i ciężkiej materii; oznacza wszystko to, co twarde i solidne, co wymaga pracy, co łączy się z wysiłkiem, dyscypliną i mozołem. Ale taka pełna oddania praca zwykle przynosi też duże i wymierne owoce, zaś liczbą materialnego powodzenia i finansowych sukcesów jest również czwórka. Ludzie "spod znaku" czwórki mocno trzymają się ziemi, są realistami i konserwatystami.

Edwardowie umieją liczyć pieniądze i dobrze oceniają własne szanse. Cenią sobie te osiągnięcia, które przychodzą dzięki dużym wysiłkom; lubią brać się za bary z życiem i pokonywać własne słabości. Raczej nie są zbyt błyskotliwi, a ich poglądy to zdrowy konserwatyzm. Lubią męskie zawody i chętnie parają się jakimś solidnym rzemiosłem. Dobrze czują naturę żelaza i betonu, gliny i drewna. Jako artyści bywają utalentowanymi rzeźbiarzami. Edwardowie są ambitni i z uporem dążą do wysokich osiągnięć; potrafią skupić się na tym, z czego będą mieli wymierny pożytek. W swojej naturze mają dążenie do poprawiania i udoskonalania. Nie mają też nic przeciwko regulaminom, porządkowi i dyscyplinie, i z tego powodu wielu z nich obiera karierę w wojsku i w urzędach.

Edward to imię, które najchętniej noszą wytrwałe i trzeźwo myślące Koziorożce. Dobrze też się zgadza z charakterem drugiego znaku żywiołu ziemi, czyli Panny. Chłopcy ze znaków Bliźniąt i Wodnika pod wpływem tego imienia stają się rozsądniejsi i bardziej odpowiedzialni, zaś Raki nabierają większego zaufania do własnych sił. W Skorpionach imię Edward może budzić zbytnią surowość, zaś z ognistych Baranów, Lwów i Strzelców może uczynić ludzi szorstkich i zawziętych. Nie poleca się tego imienia łagodnym Rybom ani subtelnym Wagom.