KAROLINA.

   HOME ->

KAROLINA


Imię :

KAROLINAPochodzenie: Pochodzenie: germańskie
Znaczenie imienia: od imienia Karol
Liczba dla imienia: 4
Znak zodiaku: Koziorożec
Planeta: Słońce i Saturn
Imieniny obchodzi:
5 Lipca, 18 Listopada

   Karolina to oczywiście żeńska odmiana imienia Karol, a Karol to stare imię królów, najpierw królów plemienia Franków, potem Francji, później jeszcze innych krajów. Dzisiejsi Karolowie wciąż czują się trochę przytłoczeni tym ciężarem królewskiej sławy, a ich siostrom, Karolinom, też się to w pewnym stopniu udziela.

Liczba tego imienia równa się cztery. Czwórka jest liczbą porządku i organizacji. Oznacza to, że Karolinom najlepiej się żyje w świecie dobrze zorganizowanym i poukładanym. Wokół nich powinien panować porządek, wszystko ma być dobrze określone, nazwane i ponumerowane. Dopiero wtedy, gdy wszystkie sprawy są jasne, Karolina może pozwolić sobie na chwilę swobody. Królewskie pochodzenie imienia sprawia, że Karoliny odruchowo zachowują się jak wielkie damy, a gdy się zapomną, patrzą na innych z góry. Duże znaczenie ma dla nich tradycja, czyjeś pochodzenie; odruchowo cenią sobie tych, którzy wiele osiągnęli i mają się czym pochwalić. Duża wagę przywiązują też do spraw materialnych i majątkowych. Można powiedzieć, że gdy jakiś młodzieniec stara się o ich względy, martwią się, czy aby na pewno jest z dobrej rodziny.

Z imieniem Karolina najlepiej czują się dwa znaki: Koziorożec i Lew. Dobrze też imię to będzie służyć paniom ze znaków Wagi, Panny, Byka i Wodnika. W przypadku Ryb, Bliźniąt i Strzelca imię to będzie uczyć porządku, rozsądku i dobrego rozeznania w rzeczywistości. W Skorpionach może budzić nazbyt władcze instynkty; najmniej jest odpowiednie dla żywiołowych Baranów.