LUCJAN.

   HOME ->

LUCJAN


Imię :

LUCJANPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: od słowa *lux*, "światło"
Liczba dla imienia: 1
Znak zodiaku: Skorpion
Planeta: Mars
Imieniny obchodzi:
7 Stycznia, 11 Lutego, 13 Czerwca, 26 Października

   Lucjan jest odmianą łacińskiego imienia Lucjusz (*Lucius*). Imię Lucjusz otrzymywały dzieci urodzone o świcie, wraz z pierwszym światłem dnia. A światło to po łacinie *lux*.

Liczba imienia Lucjan równa się jeden. Jedynka jest liczbą tych, którzy żyją na własny rachunek i muszą koniecznie wyróżniać się z tłumu. Oznacza również ludzi, którzy z natury stają na czele.

Lucjanowie już od dziecka są wysoce samodzielni. Nie przejmują się opiniami otoczenia i swoje życie układają ściśle według własnych pomysłów. A ponieważ ich imię znaczy "urodzeni w świetle", Lucjanowie lubią stać w kręgu światła, najlepiej na estradzie, lub znajdować na świeczniku. Lekceważą przy tym całe roje plotek, jakie o nich krążą. Tak jak światło rozświetla ciemności, Lucjana ciągnie ku rzeczom ciemnym, nieznanym i otoczonym tajemnicą. Może stać się badaczem (lub detektywem), który niestrudzenie tropi wszelkie sprawy pozostające dotąd w ukryciu. Lucjan, chociaż towarzyski, jest z natury nieufny. Nie wierzy cudzym słowom, zanim sam czegoś nie sprawdzi. W trudnych sytuacjach zachowuje zimną krew i szybki refleks. Dobrze mieć go za przyjaciela, zaś jego wrogom wypada tylko współczuć, że mu się narazili.

Najlepiej z imieniem Lucjan czują się ludzie z natury wewnętrznie silni i stawiający na własną oryginalność. Tacy rodzą się w znakach Skorpiona, a także Wodnika i Lwa. Da sobie radę w życiu z tym imieniem także dzielny Baran i obrotny Strzelec, a może też Koziorożec i Bliźnięta. Chłopcom z innym znakom również można nadać to imię, o ile tylko Mars w ich horoskopie jest wystarczająco silny.