LUCYNA.

   HOME ->

LUCYNA


Imię :

LUCYNAPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: od słowa *lux*, "światło"
Liczba dla imienia: 1
Znak zodiaku: Panna
Planeta: Merkury
Imieniny obchodzi:
30 Czerwca

   W imieniu Lucyna zawarte jest łacińskie słowo *lux*, czyli "światło". Imię to pochodzi z zamierzchłej starożytności. Tak nazywała się rzymska bogini, patronka porodów i opiekunka istot, które właśnie ujrzały światło dzienne.

W numerologii to imię ma liczbę jeden, czyli również tu kojarzy się z początkiem i zaczynaniem od podstaw. Jak wszystkie jedynki, Lucyny są wierne swoim zasadom; zwykle wiedzą, dokąd idą i nie tracą czasu na wątpliwości i rozterki. Można polegać na ich wiedzy, rozsądku i opanowaniu. Zgodnie ze starożytną magią swojego imienia, często odnajdują swoje powołanie w medycynie lub w pracy pedagoga. Chętnie służą pomocą, opieką i oddają swój czas oraz energię tym, którzy tego potrzebują. Są niebywale wytrwałe i zwykłe całe życie poświęcają jednej swojej pasji. Jako że imieniem tym w astrologii opiekuje się Merkury, patron intelektu, nauki, a także wiedzy tajemnej, imię Lucyna może wskazywać na talent badacza, zdolności uzdrowicielskie lub zamiłowanie do nauk ezoterycznych.

W zodiaku charakter najbliższy imieniu Lucyna ma przede wszystkim znak Panny, tak samo kojarzący się z rozsądkiem i opieką, ale jest to również odpowiednie imię dla Koziorożca, Raka, Byka, Wagi i Bliźniąt.