MARIUSZ.

   HOME ->

MARIUSZ


Imię :

MARIUSZPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie (starorzymskie)
Znaczenie imienia: od rzymskiego nazwiska rodowego
Liczba dla imienia: 6
Znak zodiaku: Rak
Planeta: Księżyc i Jowisz
Imieniny obchodzi:
19 Stycznia

   Dziś może się wydawać, że Mariusz (a również Marian) to męska wersja imienia Maria. Tak jednak nie jest: Maria jest pochodzenia hebrajskiego, natomiast imię Mariusz powstało w Rzymie. Brzmiało pierwotnie *Marius* i było nazwiskiem, które oznaczało mężczyzn z rodu *gens Maria*. Jego znaczenie, podobnie jak większości starych rzymskich nazwisk rodowych, jest dziś nie do odgadnięcia, chociaż może kojarzyć się z imieniem Marsa, opiekuńczego bóstwa Rzymu.

Liczba imienia równa jest sześć. Stąd oraz z wibracji zawartych w jego brzmieniu można wyczytać, że imię Mariusz uczy rzetelności i poważnego stosunku do życia oraz własnych obowiązków. Zwykle jest nadawane chłopcom, u których rozwija się silny zmysł opiekuńczy i instynkty rodzinne. Ale nie ograniczają się one do własnego domu. Tak samo, jak starożytni Mariuszowie budowali Rzymskie Imperium, dzisiejsi budują swoje "imperia" w biznesie, w działalności społecznej, nauce czy w innych zawodach. Choć raczej nie są typem błyskotliwych gwiazdorów, chętnie biorą na siebie odpowiedzialność za innych i gromadzą wokół siebie ludzi, którzy chcą działać razem z nimi. Cenią sobie lojalność i przywiązanie, a swoim bliskim dają tak poszukiwane poczucie bezpieczeństwa.

Mariusz, jako imię podlegające Księżycowi i Jowiszowi, najbardziej jest odpowiednie dla znaku Raka, oraz dla dwóch pozostałych znaków żywiołu wody, czyli Ryb i Skorpiona. Bliskie jest także naturze Strzelca i Lwa. Z pozostałych znaków dobrze je przyjmą jeszcze Byk, Bliźnięta, Panna i Koziorożec, natomiast Barany, Wagi i Wodniki mogą czuć, że w pewnym stopniu ogranicza ich naturę.