PATRYK.

   HOME ->

PATRYK


Imię :

PATRYKPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: "patrycjusz", czyli "człowiek z dobrego rodu"
Liczba dla imienia: 9
Znak zodiaku: Ryby
Planeta: Jowisz i Merkury
Imieniny obchodzi:
17 Marca

   Patryk, czasami znany w wersji Patrycy, to po łacinie *Patricius*. Słowo to oznaczało "patrycjusza", czyli członka arystokratycznego rodu, mającego prawo zasiadać w rzymskim senacie. Później stało się imieniem.

Tak miał na imię św. Patryk, apostoł Irlandii. Został on jako młodzieniec porwany przez irlandzkich piratów, a wróciwszy z niewoli sam udał się na Zieloną Wyspę i nawrócił na chrześcijaństwo zamieszkujących tę krainę Celtów. Do dziś jego dzień, 17 marca, jest świętem wszystkich rozproszonych po świecie Irlandczyków.

Liczba imienia Patryk równa się dziewięć. Dziewiątka w imieniu każe przekraczać granice i szukać miejsc nieznanych, "białych plam" na mapie. I rzeczywiście, kariera św. Patryka rozpoczęła się od podróży za morze.

Do dziś Patrykom postało zamiłowania do życia na pograniczach, nie tylko w sensie pogranicza krajów i kultur, ale także pogranicza tego, co znane i nieznane. Patrykowie są przeznaczeni na podróżników i badaczy odkrywających nieznane obszary wiedzy. Zwykle imię to wskazuje na duży umysłowy potencjał, zdolności do nauk ścisłych i języków obcych. Dziewiątka jest także liczbą mistrzostwa, co sprawia, że Patrykowie w tym, co robią, są perfekcjonistami, cenią sobie doskonałość i profesjonalizm. Bardziej niż inni cierpią, jeżeli popełnią jakieś błędy. Imię Patryk w większym stopniu niż inne imiona - dziewiątki uwrażliwia na tradycję, daje silne związki z rodziną oraz sprawia, że w swoich zainteresowaniach i karierze zawodowej młodzi ludzie idą śladem swoich ojców.

Patryk to imię przede wszystkim dla dwóch sąsiadujących ze sobą znaków: Ryb i Wodnika, jak również dla znaków podlegających Merkuremu, czyli dla Panny i Bliźniąt. Ze względu na siłę rodzinnych związków odpowiednie jest również dla Raka. Z pozostałych znaków bardziej pasuje do Wagi, Strzelca i Koziorożca, mniej zaś do Barana, Byka, Lwa i Skorpiona.