ROBERT.

   HOME ->

ROBERT


Imię :

ROBERTPochodzenie: Pochodzenie: germańskie
Znaczenie imienia: "jaśniejący sławą"
Liczba dla imienia: 4
Znak zodiaku: Panna
Planeta: Merkury
Imieniny obchodzi:
21 Lutego, 17 Kwietnia, 13 Maja, 7 Czerwca, 17 Września

   Imię Robert, czyli "jaśniejący sławą", brzmiało u dawnych Germanów "hrod-beraht". Czasami używane są też inne odmiany tego imienia: Ruprecht lub Rupert. Imię to, bardzo popularne w Anglii, Ameryce i w Niemczech, u nas jest rzadsze, może dlatego, że trudno je zdrobnić. (czyżby: Bercio?)

Liczba imienia Robert to cztery. Liczba ta - pewnie dlatego, że są cztery strony świata, a dom ma cztery rogi - silnie wiąże ludzi z miejscem, w którym żyją, z rodzinnym domem i dobrymi zasadami, jakie się z tego domu wynosi. Czwórka oznacza porządek, stabilizacje i rozsądek.

Zgodnie z wpływem swojej liczby (a także wezwania do sławy w swoim imieniu) Robertowie są zwykle dobrymi synami, sumiennymi uczniami i starają się nie zawieść rodziców. Za młodu wyglądają poważnie jak na swój wiek, rozkręcają się dopiero z upływem lat. Zwykle bardzo długo im się wydaje, że "to jeszcze nie pora", że "są lepsi", więc stale się dokształcają, rozwijają i doskonalą. W końcu zostają odkryci, ich talenty - docenione, a Robertowie wprowadzają się do przestronnych gabinetów i rozsiadają się w fotelach prezesów. Życie Robertów na dobre zaczyna się po czterdziestce. Typowy Robert jest oczytany i wykształcony, zna się na nowościach w swojej dziedzinie, długo się zastanawia, zanim coś powie i nie lubi zmieniać raz podjętych decyzji. Może być nieco sztywny, ale to się da nadrobić wrodzoną inteligencją.

Robert to imię dobrze dobrane do charakteru znaku Panny. Ale trzeba pamiętać, że jeżeli wzmocnimy jeszcze u chłopca cechy Panny tym imieniem, może wyrosnąć na mola książkowego i małego jajogłowego. Następne znaki, którym warto nadawać to imię, to Koziorożec, Bliźnięta i Wodnik. Dobre jest też dla byków, Skorpionów i Raków. Baran, Lew i Strzelec mają, jak na to imię, zbyt żywiołowy temperament; również do Wagi i Ryb nie najlepiej ono pasuje.