ROKSANA.

   HOME ->

ROKSANA


Imię :

ROKSANAPochodzenie: Pochodzenie: staroperskie
Znaczenie imienia: "jutrzenka"
Liczba dla imienia: 3
Znak zodiaku: Lew
Planeta: Wenus
Imieniny obchodzi:
14 Września

   Imię Roksana w języku staroperskim brzmiało *Raohszana* i znaczyło "jaśniejąca" albo "jutrzenka". Oznaczało więc planetę Wenus, patronkę miłości, harmonii, sztuki i gorących porywów serca. Z Persji to imię przeszło do Grecji. Tak miała na imię małżonka Aleksandra Wielkiego.

Liczba imienia Roksana wynosi trzy. Trójka (szczególnie wtedy, gdy chodzi o kobiety) wróży energię, śmiałość, urodę. Z taką liczbą w imieniu łatwo można sobie dać radę w życiu.

Wszystko to oznacza, że Roksany są przebojowe, znają swoją wartość i mogą osiągać prawdziwe sukcesy - szczególnie w tych konkurencjach, którymi opiekuje się Wenus, a więc w filmie, w muzyce, w fotografii. Z drugiej strony imienia o tak silnym ładunku magicznym nie należy nadawać "na siłę", podobnie jak imion w rodzaju Szeherezada czy Konsuela. Nie każda Słowianka będzie się z nimi dobrze czuła.

Najlepiej to imię odpowiada znakom Lwa, Byka i Wagi, a także Baranom i Strzelcom. Warto też sprawdzić, czy główna planeta, Wenus, jest dostatecznie silna w horoskopie.