RYSZARD.

   HOME ->

RYSZARD


Imię :

RYSZARDPochodzenie: Pochodzenie: germańskie
Znaczenie imienia: "silny jak król"
Liczba dla imienia: 2
Znak zodiaku: Lew
Planeta: Księżyc
Imieniny obchodzi:
7 Lutego, 3 Kwietnia, 9 Sierpnia

   Ryszard to jedno z tych starych germańskich imion-zaklęć, które uczyły męską młodzież rycerskiej dzielności i innych cnót właściwych wojownikom i władcom. Znaczy ono: "silny, jak na króla przystało". Imię to było najbardziej znane w Anglii, skąd pochodził Ryszard Lwie Serce, słynny rycerz wypraw krzyżowych. Tak nazywało się kilku angielskich królów oraz kilkunastu świętych, też rodem z Wysp Brytyjskich.

Władcza moc zaklęta w tym imieniu dziś nieco osłabła. Liczba imienia Ryszard wynosi dwa, a dwójka jest liczbą ludzi łagodnych, usposobionych pokojowo i zdolnych do kompromisu. Imię Ryszard rzeczywiście przypomina o życiu w dawnych czasach, ale nie tyle o bojach i rządzeniu ludem, co raczej o ucztach, pochodach, turniejach i biesiadach.

Typowy Ryszard jest naturą wybitnie społeczną i trudno go sobie wyobrazić jako samotnika. Jest towarzyski i ma zwykle wielu serdecznych przyjaciół, z którymi chętnie spędza czas na rozmaitych rozrywkach. Jakby na pamiątkę czasów, kiedy imię to nosili ludzie możni i majętni, Ryszardom pozostało zamiłowanie do gier, zawodów sportowych, a nawet hazardu. Wielu Ryszardów jest zapalonymi kibicami sportowymi, a także można ich spotkać na konnych wyścigach. Wciągają ich też loterie i gra na giełdzie. Jeżeli sami uprawiają sport (co jest częste wśród Ryszardów), to zwykle takie dyscypliny, jak siatkówka, kiedy biega się wraz z całą gromadą i w trakcie gry są okazje do dyskusji. Również jeszcze ze średniowiecza pozostało Ryszardom zamiłowanie do pompy, gali i uroczystych ceremonii. Jest wśród nich wielu wziętych wodzirejów.

Mimo groźnie brzmiącego imienia Ryszardowie są najczęściej łagodni i dobroduszni. Życie pojmują prosto i raczej nie przeżywają jakichś egzystencjalnych dramatów. Potrafią się cieszyć z wszelkich codziennych przyjemności. Dbają o rodzinę, a jako ojcowie wiele czasu spędzają ze swymi dziećmi i ich rówieśnikami. Sami żywo wspominają dawne lata, gdy byli chłopcami i działali w drużynie harcerskiej. Jako ludzie dorośli swoje poważniejsze decyzje starannie konsultują z żonami, a w pracy - z całym zespołem. Częste u Ryszardów są zdolności aktorskie i umiejętność parodiowania innych.

Najbardziej zgodne jest to imię z naturą towarzyskich i nieco próżnych Lwów. Ale nie każdy Lew będzie zadowolony z tego imienia, lecz przede wszystkim ten, w horoskopie którego silna jest opiekuńcza planeta Ryszardów, czyli Księżyc. Bliskie jest też to imię prostodusznym Rybom, a także Bykom, Wagom i Bliźniętom. Nadane Baranom, imię to utwierdzi je w przekonaniu, że wszystko wiedzą najlepiej. Ryszard Skorpion wyrośnie na satyryka i prześmiewcę. U Raków i Strzelców imię to nie spowoduje większych sensacji. Najmniej odpowiada ono naturze Wodników, Koziorożców i Panien.