SYLWESTER.

   HOME ->

SYLWESTER


Imię :

SYLWESTERPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: "leśny", "z lasu"
Liczba dla imienia: 5
Znak zodiaku: Bliźnięta
Planeta: Mars i Merkury
Imieniny obchodzi:
26 Listopada, 31 Grudnia

   *Silva* to łacinie "las", zaś *silvester* - "leśny". Imię Sylwester w dawnej Polsce tłumaczono na: "Lasota". Kiedy jest dzień św. Sylwestra (jednego z pierwszych papieży), każdy wie - w ostatni dzień roku.

31 grudnia to imieniny Sylwestra i Melanii. Sylwester i Melania to święta para, niemal jak Adam i Ewa. Można pofantazjować, że dobry Bóg stwarzał świat dwa razy i w jakimś innym raju żyła druga para naszych Prarodziców, czyli właśnie Melania i Sylwester. Wskazywałyby na to znaczenia tych imion. Sylwester, czyli "Leśny", to dobre imię dla Praczłowieka, który dopiero co wyszedł z lasu. Melania to po grecku "czarna". A jak wiadomo z badań genetyków, wspólna pramatka rodu ludzkiego żyła w Afryce i była czarnej rasy. Skoro znamy liczby ich imion, możemy odgadnąć, jakie mieli charaktery. Sylwester to piątka, czyli pewny siebie ryzykant, często lekkomyślny i ufny w swoje szczęśliwe gwiazdy. Melania to dwójka, a więc istota łagodna i pokojowo usposobiona, licząca na silną dłoń swojego Sylwestra. Razem tworzyliby lepiej dobraną parę niż poczciwy Adam i krnąbrna Ewa.

Liczba imienia Sylwester równa jest pięć, a więc imię to pomaga w życiu aktywnym, pełnym przygód, wyzwań i ryzyka. Często na zasadzie magicznego podobieństwa bywa nadawane chłopcom, którzy w młodym wieku są ruchliwi, pełni energii i muszą się wyhasać, a jako dorośli są przedsiębiorczy, lubią życie czynne, chętnie przewodzą, kierują innymi i wprowadzają w życie swoje pomysły. Wydaje się, że Sylwestrowie mają wrodzoną żyłkę do handlu i innych interesów. Oznaczałoby to, że spośród planet ma to imię w swej opiece Merkury, wzmocniony przez Marsa.

Sylwester to imię, które najlepiej nadawać Bliźniętom, a także Baranom, Strzelcom i Wodnikom. Dobrze też współdziała ze znakami Raka, Lwa, Panny i Skorpiona. Nieco gorzej się nadaje dla takich miłośników spokoju i piękna, jak Byk, Waga i Ryby, oraz dla zasadniczych Koziorożców.