URSZULA.

   HOME ->

URSZULA


Imię :

URSZULAPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: "mała niedźwiedzica"
Liczba dla imienia: 1
Znak zodiaku: Koziorożec
Planeta: Mars
Imieniny obchodzi:
21 Października

   W samym imieniu i w legendzie imienia Urszula wiele wskazuje na północ, czyli krainy, gdzie panują surowe chłody, a życie, choć niełatwe, pełne jest przygód. Imię to pochodzi od łacińskiego słowa *ursus*, czyli "niedźwiedź".

Imię Ursus nosił siłacz z powieści "Quo vadis" Sienkiewicza, a od niego nazwano tak fabrykę traktorów. "Niedźwiedzich" imion jest więcej - Artur, Arkadiusz, Bruno, Bernard - i wszystkie wskazują na to, że nasi przodkowie z dawnej, dzikiej, północnej Europy otaczali niedźwiedzia kultem. Strefę podbiegunową nazwano Arktyką, czyli (z greckiego) - "Krainą Niedźwiedzi", a gwiazdozbiory, które pokazują na niebie północ - Wielką i Mała Niedźwiedzicą. Również święta Urszula, patronka Kolonii w Niemczech, przybyła tam statkiem z północy, zza morza, wraz z gromadą swych towarzyszek.

Litery w imieniu Urszula układają się w liczbę jeden, liczbę pionierów, którzy jako pierwsi, w pojedynkę przecierają szlaki.

Zgodnie z tym, co da się wyczytać z ich imienia, Urszule są aż do przesady samodzielne i kierują swoim losem tak, aby znaleźć się w miejscach, gdzie życie nikogo nie rozpieszcza i gdzie o wszystko trzeba się starać samemu od samego początku. Wiele pań noszących to imię porzucało ciepłe domy i wygodne posady, aby zacząć od nowa gdzieś w Bieszczadach, na Suwalszczyźnie lub w chłodnej Kanadzie. Urszulom do szczęścia konieczne jest poczucie, że są potrzebne i robią coś, w czym nikt ich nie wyręczy. Potrzebują też w życiu solidnej porcji trudnych zadań do rozwiązania. Kiedy jest zbyt łatwo, nie są do końca sobą. Są ambitne i odpowiedzialne, lubią też widzieć wyniki swoich starań. Chętnie kierują budową domu i sadzeniem drzew. Wydaje się, że z natury lepiej się realizują na wsi i w otoczeniu przyrody niż w typowo miejskim środowisku. Urszule długo pozostają młode. Szczyt swoich możliwości osiągają gdzieś koło pięćdziesiątki, a i w późniejszym wieku nie mają zamiaru wchodzić w role przeciętnej babci. Kobiety o tym imieniu całe swoje życie spędzają na wysokich obrotach!

To surowe imię najlepiej pasuje do marsowego znaku Barana, ale i do urodzonego zimą Koziorożca. Również Strzelec, Panna i Wodnik mają duże szanse, aby rozwinąć się zgodnie z właściwościami tego imienia. Ze względu na wiejsko-przyrodnicze zainteresowania zadowolona będzie ze swego imienia Urszula-Rak. Najmniej odpowiednie jest to imię dla łagodnych Wag i Byków. U Lwów i Bliźniąt może powodować napięcia z powodu nadmiernej ambicji, zaś Skorpion i Ryby mogą zbytnio stronić od ludzi.