WIESŁAW.

   HOME ->

WIESŁAW


Imię :

WIESŁAWPochodzenie: Pochodzenie: słowiańskie
Znaczenie imienia: niejednoznaczne; patrz niżej
Liczba dla imienia: 7
Znak zodiaku: Waga
Planeta: Wenus i Neptun
Imieniny obchodzi:
22 Maja, 7 Czerwca, 9 Grudnia

   Wiesław to skrót od jakiegoś dłuższego słowiańskiego imienia, które brzmiało zapewne Więcesław ("więcej sławy") lub Wielisław ("nakazujący sławę").

Liczba tego imienia równa jest siedem, a siódemka każe odwracać wzrok od spraw niskich i przyziemnych oraz kierować go ku rzeczom wzniosłym i górnym. Imię Wiesław jest naładowane wpływami żywiołu powietrza, przez co wywołuje skojarzenia romantyczne i poetyckie; jawi się otoczone mgiełką tajemnicy i powietrzną zwiewnością. Jeżeli to wrażenie przełożyć na symbole astrologii, okaże się, że patronami tego imienia są Wenus i Neptun.

Na ogół imię to zostaje nadane tym ludziom, którzy są wrażliwi i mają raczej dusze subtelnych artystów niż twardych zapaśników. Wiesławowie są uczuciowi, łatwo się wzruszają i często są obdarzeni talentami do sztuk pięknych. Owa wrażliwość łączy się u nich z entuzjazmem i żywiołowością. Gdy trzeba podjąć decyzje, gdzieś pójść, wyruszyć na wyprawę, Wiesław nie zastanawia się długo. Częściej popełnia błędy z powodu pochopności swoich kroków i nadmiernego ryzyka niż przez jakąś powolność czy konserwatyzm. Wiesławowie trzymają się z daleka od zbyt brutalnej walki o byt, od zbyt twardej konkurencji. Wolą mieć dużo czasu niż nadmiar pieniędzy. Wolą czekać, aż przyjdzie ich czas i ktoś ich odkryje, niż na siłę pchać się do przodu. Przy wszystkich swoich zaletach są lubiani i wiele w życiu zawdzięczają swoim przyjaciołom. Również z kobietami łatwo znajdują wspólny język.

Wiesław to imię jakby stworzone dla powietrznego znaku Wagi. Na drugim miejscu wymienimy znak Ryb, w którym silne są obie planety Wiesława, zarówno Wenus, jak i Neptun. Dobrze też zgadza się to imię z charakterem Byka, Raka, Wodnika, Panny, a także Bliźniąt i Strzelca. Mniej pasuje to imię do poważnych Koziorożców czy nazbyt dynamicznych Skorpionów, Lwów i Baranów.