WŁADYSŁAW.

   HOME ->

WŁADYSŁAW


Imię :

WŁADYSŁAWPochodzenie: Pochodzenie: słowiańskie
Znaczenie imienia: "sławnie władający (panujący)
Liczba dla imienia: 1
Znak zodiaku: Rak
Planeta: Jowisz
Imieniny obchodzi:
11 Maja, 27 Czerwca

   Władysław to jedno z tych słowiańskich imion, które jest wciąż dla nas zrozumiałe bez specjalnego tłumaczenia. Wiemy przecież, co znaczy "sława" oraz "władać".

Istnieje również druga odmiana tego imienia: Wodzisław. Imię to wymyślono kiedyś dla władców, nosili je polscy królowie. Najbardziej sławni z Władysławów to Łokietek, który odbudował państwo polskie i zatrzymał podboje Krzyżaków; następnie Władysław Jagiełło, który zjednoczył Polskę i Litwę, oraz Władysław IV, za którego Polska sięgała najdalej na wschód.

Liczba imienia Władysław to jeden. Jedynka oznacza założycieli, pionierów, tych którzy stają na czele i są pierwsi w szeregu. Władysławowie nie lękają się ryzyka. Już w klasie nie boją się podnosić ręki, potrafią zabrać głos, jak również przyznać się do błędu. Lubią być lepsi od innych. W wieku chłopięcym grają role hardych twardzieli i gotowi są w nocy chodzić na cmentarz. Gdy minie hałaśliwa młodość, Władysławowie okazują się ludźmi poważnymi i odpowiedzialnymi, którzy chętnie przyjmują urzędowe funkcje i pierwsi zaczynają zarabiać prawdziwe pieniądze. Jednakże często długo pozostaje im zamiłowanie do wędrówek, podchodów i spania w namiocie. Do swych późnych lat szczycą się tytułami harcmistrzów.

Władysławowie - zgodnie z królewską przeszłością tego imienia - dobrze się sprawdzają na kierowniczych stanowiskach i są godnymi zaufania szefami. Wielu Władysławów w historii dowodziło wojskiem i pewnie to zamiłowanie pozostało im do dziś. Władysławowie dbają o tradycje, dumni są z osiągnięć swoich ojców i dziadów oraz starają się w takim samym duchu wychować swoich synów.

Imię to odpowiednie jest dla Raka, który spośród wszystkich znaków zodiaku najbardziej dba o rodzinę, tradycję i historię. śmiało też mogą je nosić mężczyźni z tych znaków, które odznaczają się siłą woli i zdrowym, życiowym rozsądkiem, jak Koziorożec, Lew, Strzelec, a także Byk. Dla Skorpiona imię Władysław może być zbyt prostolinijne. Wodnika, który bywa włóczykijem i fantastą, to imię zwiąże z domem i rodziną. Pannom pozwoli lepiej dbać o innych ludzi. Dla Bliźniąt, Wag i Ryb to imię jest zbyt poważne, a ruchliwe Barany mogą się czuć nieco skrępowane jego wibracjami.