ZDZISŁAW.

   HOME ->

ZDZISŁAW


Imię :

ZDZISŁAWPochodzenie: Pochodzenie: słowiańskie
Znaczenie imienia: "budujący swoją sławę"(?); "podziwiany dla swej sławy"(?)
Liczba dla imienia: 5
Znak zodiaku: Bliźnięta
Planeta: Merkury i Wenus


Imieniny obchodzi:


   Zdzisław to imię ponad wszelką wątpliwość słowiańskie. I chociaż brzmi bardzo swojsko dla polskiego ucha, to od dawna nie wiadomo, cóż ono mogło znaczyć. Dawniej mówiono "Zdziesław" i być może to imię znaczyło "budujący swoją sławę", a może: "podziwiany dla swej sławy". Liczba imienia równa się pięć i dlatego zwykle imię to otrzymują w kołysce mężczyźni, który mają charakter odpowiadający tej liczbie, a więc energiczni, pełni życia, tacy, których stale coś nosi i rzuca po świecie.

Oprócz cech właściwych wszystkim piątkom Zdzisławowie mają swoje własne zalety i wady.

Typowy Zdzisław jest przede wszystkim wielkim wrogiem nudy. Jego życiowe hasło brzmi:
"zróbmy coś, aby się wreszcie coś zaczęło dziać!" Zatem Zdzisławowie bywają organizatorami zabaw, pokazów i ceremonii oraz wziętymi wodzirejami. Gdy do tego dołączą się talenty artystyczne, bardzo częste wśród ludzi tego imienia, Zdzisław staje się twórcą wystaw i happeningów.

Zdzisławowie są obdarzeni poczuciem humoru (czasem z domieszką złośliwości i ironii), umieją zająć sobą towarzystwo, a tam, gdzie się zjawią, kończy się nuda i zastój, ludziom krew szybciej krąży w żyłach. Sami wciąż szukają najrozmaitszych przygód, próbują nowych sposobów spędzania czasu i są stale na bieżąco z najnowszą modą. Nie są może typowymi przywódcami, ale potrafią szybko reagować na wydarzenia i często pociągają innych za sobą. Wokół Zdzisławów i w ich domach zawsze panuje ruch, spotykają się ludzie; jest to miejsce, gdzie powstają plotki i kształtują się opinie.

Zdzisław z natury najbardziej odpowiada znakom powietrza, a szczególnie Bliźniętom (znakowi planety Merkury) i Wadze (którym to znakiem opiekuje się Wenus). Jest to też dobre imię dla mistrzów dbania o swoją popularność, czyli dla Lwów. Wodnikom to imię dodaje lotności, a Skorpionom dowcipu. Z pozostałych znaków bardziej pasuje to imię do Baranów, Strzelców i Ryb niż do Panien, Koziorożców, Byków i Raków.