ZENON.

   HOME ->

ZENON


Imię :

ZENONPochodzenie: Pochodzenie: greckie
Znaczenie imienia: od imienia boga Zeusa
Liczba dla imienia: 2
Znak zodiaku: Waga
Planeta: Wenus i Merkury
Imieniny obchodzi:
22 grudnia

   Liczba imienia Zenon to pokojowa dwójka. Tak więc, chociaż z dawnych czasów pozostało Zenonom zamiłowanie do zagadek i paradoksów, to raczej nikomu tym nie szkodzą.

Zenonowie to natury opiekuńcze, dbające o swoją rodzinę, dom i wspólny dorobek. Mają ucho wrażliwe na muzykę, a duszę skorą do wzruszeń. Swoim kobietom pomagają dobierać suknie i perfumy, znają się na modzie i na gotowaniu.

W karierze zawodowej dobrze sobie radzą w dużych zespołach, ponieważ z każdym umieją znaleźć wspólny język. Potrafią zawierać kompromisy i tak długo negocjować warunki, aż każdy będzie czuł się zadowolony. Zenonowie potrafią udowodnić każde twierdzenie i wszystkich przekonać do swoich poglądów. Ostatecznie już Zenon z Elei umiał wykazać, że sprinter nie dogoni żółwia! Wydaje się, że odpowiedni dla Zenonów jest zawód prawnika.

Czasem ci miłośnicy zgody przypominają sobie, że jednak ich imię pochodzi od Zeusa. Wtedy inscenizują burze z piorunami i robią to z dużym wdziękiem.

Imię Zenon odpowiednie jest przede wszystkim dla Wagi i dla pokrewnego znaku Byka. Można polecić je także Bliźniętom, Wodnikom i Rakom. Pozostałe znaki zodiaku to imię będzie skłaniać do pokoju i umiaru. Już Zenon z Elei wykazał przecież, że nie warto się ścigać.