ADELA. Imiona

   HOME -> Imiona

ADELA


Imię :

ADELAPochodzenie: Pochodzenie: germańskie
Znaczenie imienia: od słowa "adal" - "szlachetny"
Liczba dla imienia: 5
Znak zodiaku: Baran
Planeta: Mars
Imieniny obchodzi:
3 stycznia, 28 lipca, 23 listopada, 24 grudnia

   Imię Adela jest też znane jako Adelajda, Adelina lub najkrócej: Ada. Pochodzi z dawnego języka niemieckiego. Imię Adela brzmi lekko, sprężyście i zachęca do życia aktywnego. Jego liczba: pięć, sprawia, że Adele są rzeczywiście naładowane energią, uwielbiają ruch i przygody, i zazwyczaj mają wrodzone zamiłowanie do sportu. A jednocześnie działa ta magia, która to imię powołała do życia - co oznacza, że Adele mają ponadto "wbudowany" pęd do doskonałości, bo to przecież oznacza bycie "szlachetnym".

Adele znają swoją wartość, są pewne swego i nie dadzą sobie wmówić, że mogłoby być inaczej. W ogóle są odporne na namowy, mają zdecydowane przekonania i nie boją się mówić prawdy prosto z mostu. Chociaż... czasami mogą nie rozumieć tego, że życie nie zawsze bywa tak proste, jak to one sobie wyobrażają. W każdym razie Adele do swojego celu zmierzają najkrótszą drogą, która zwykle bywa skuteczna. Czasem też po drodze pozostawiają sporą gromadkę złamanych serc i rozczarowanych wielbicieli. Jak powiedzieliśmy, ideałem Adeli jest być kimś pierwszym, najlepszym, najdoskonalszym w pewnej dziedzinie. I zwykle to im się udaje. Przy tym wykazują też zamiłowanie do ścigania się, do ryzykownych przedsięwzięć, a nawet - do hazardu. Ale kiedy Adela przystępuje do gry, czyni to według określonej metody i oblicza prawdopodobieństwo wygranej.

Spod jakiego znaku powinny być te dzielne amazonki, Adele? Oczywiście idealnym znakiem dla tego imienia jest Baran oraz jego ogniści krewni: Strzelec i Lew. Imię to doda też energii Wodnikowi i Pannie. Nadane dziewczynce spod znaku Koziorożca nada jej wielką wolę działania i uchroni przed pesymizmem, Skorpiona nauczy szczerości, a Bliźnięta - zdecydowania. Można jeszcze tym imieniem obdarowywać Ryby, może - Wagi (ale tu radziłbym zwrócić się do astrologa). Byki zaś i Raki mają wiele swoich własnych imion.