ADRIANNA. Imiona

   HOME -> Imiona

ADRIANNA


Imię :

ADRIANNAPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: od imienia Adrian
Liczba dla imienia: 2 (Adriana: 6)
Znak zodiaku: Byk
Planeta: Wenus Imieniny: 9 stycznia, 4 i 23 marca, 8 lipca, 8 września


Imieniny obchodzi:
9 stycznia, 4 i 23 marca, 8 lipca, 8 września

   Imię Adriana (pisane także Adrianna) jest żeńską odmiana imienia Adrian. Jednak utworzenie imienia żeńskiego od męskiego zmienia jego charakter. Okultystyczna analiza imienia Adrianna wskazuje, że kojarzy się ono z zupełnie innym charakterem i życiową drogą niż jego pierwowzór: idący przebojem Adrian.

Liczba imienia Adriany wynosi sześć, ale jeżeli będziemy pisać je: Adrianna, liczbą będzie dwa - o bardzo podobnych charakterze. Otóż Adriana to natura skłonna do wygód, kochająca luksus, zbytek, błyskotki i materialne bezpieczeństwo. W pełni zrealizuje się mając dopiero odpowiednie finansowe środki, aby móc kolekcjonować obrazy, biżuterię i rzadkie kamienie. Przyjęcia, kulturalne imprezy, premierzy w operze - to z pewnością świat, który każdą Adrianę magnetyzuje. Adriany, które nie znalazły na swej drodze mężczyzny, który by im to wszystko zapewnił, przenoszą swoje ambicje w świat marzeń, złudy i literackiej fikcji, w czym pomocne im są ich uzdolnienia artystyczne, literackie, a także muzyczne. Imię to bowiem z reguły na takie talenty wskazuje.

Adriana jest imieniem przeznaczonym głównie dla znaku Byka i dwóch innych, w których silne są wpływy Wenus, czyli dla Wagi i Ryb. Również odpowiednie jest dla młodych dam ze znaku Raka, Skorpiona, a także Lwa. Raczej nie należy uszczęśliwiać nim Panien i Koziorożców ani (z innych powodów) Baranów.