ANITA. Imiona

   HOME -> Imiona

ANITA


Imię :

ANITAPochodzenie: Pochodzenie i znaczenie: hiszpańskie zdrobnienie od Juanity, czyli Janiny
Znaczenie imienia: hiszpańskie zdrobnienie od Juanity, czyli Janiny
Liczba dla imienia: 3
Znak zodiaku: Baran
Planeta: Mars i Księżyc
Imieniny obchodzi:
17 Sierpnia

   Anita to hiszpańskie zdrobnienie od imienia Juanita, czyli po hiszpańsku: Joanna lub Janina. Pod względem pochodzenia jest to to samo imię, co Joanna, ale w swoim magicznym sensie - wyraźnie inne. Jest naładowane niepokojącą energią, pełne tanecznego rytmu, przywołuje od razu widoki z Kastylii czy Andaluzji i kojarzy się z muzyką flamenco.

Anita nie może być ani powolna, ani zbyt opanowana, ani też rozsądek nie może u niej przeważać nad spontanicznym impulsem. Liczba imienia - żywiołowa trójka - jest przewodnikiem dokładnie takich samych energii. Dlatego też nadanie tego imienia dziewczynce, której charakter okaże się przeciwny cechom opisanym powyżej, byłoby po prostu dla niej krzywdzące.

Komu wiec można polecić to taneczne i rozkołysane imię? Przed wszystkim znakowi Barana i dwóm pozostałym znakom żywiołu ognia: Strzelcowi i Lwu. W horoskopie małej Anity silne powinny być dwie planety: Mars oraz dodatkowo Księżyc. Odpowiednie dla Anity znaki to także Bliźnięta, Ryby, Wodnik, może Waga. Dla dziewcząt z pozostałych znaków można to imię brać pod uwagę tylko z najwyższą ostrożnością i pod nadzorem astrologa.