ANTONINA. Imiona

   HOME -> Imiona

ANTONINA


Imię :

ANTONINAPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: od rzymskiego nazwiska rodowego Antonius
Liczba dla imienia: 2
Znak zodiaku: Byk
Planeta: Wenus
Imieniny obchodzi:
1 Marca, 3 Maja, 10 Maja

   Antonina bywa poufale nazywana: Nina, Tosia lub Tunia. Imię to, tak samo jak Antoni, pochodzi ze starożytnego Rzymu, gdzie żył ród Antoniuszów. Najbardziej znaną Antoniną jest Maria Antonina, Bogu ducha winna francuska królowa, którą ścięli miłośnicy postępu i rewolucji. Liczbą imienia Antonina jest dwójka. Liczbę tę mają w imieniu nosiciele pokoju, zgody i miłości. Wibracje tego imienia są doskonale zgodne z cechami tej liczby - już samo brzmienie imienia Antonina jest łagodne i od razu budzi sympatię. Bo jak można czuć się źle u boku Niny, Tośki, a tym bardziej Tuni?

Antoniny wpływają na ludzi łagodząco. Nie można się na nie złościć ani gniewać. Działają rozbrajająco. Mają dar wygaszania napięć, przywracania pokoju; potrafią przywołać do ładu nerwusów i bałaganiarzy. Ich wewnętrzny spokój i równowaga udziela się otoczeniu. Są miłośniczkami sztuki i poezji, i lubią się otaczać ładnymi drobiazgami. Kochają dom i znają się na sztuce jego prowadzenia. Uwielbiają przyjmować gości. W swoich mężczyznach zakochują się od pierwszego wejrzenia i nie dręczą ich wygórowanymi wymaganiami. Są ostoją porządku i bezpieczeństwa w rodzinie. W imieniu Antonina zakodowana jest pamięć pradawnych ideałów, (może rodem jeszcze ze starożytnego Rzymu), w myśl których kobieta znała swoje miejsce w życiu i w porządku świata, nie buntowała się przeciw swojemu powołaniu i potrafiła czerpać z niego radość.

Antonina to imię przede wszystkim dla łagodnych i przyjacielskich Byków oraz dla Wag, czyli drugiego znaku planety Wenus. Chętnie przyjmą też je za swoje: Raki, Ryby i Lwy (a raczej Lwice). W Pannie i Koziorożcu imię to wyzwoli zbyt silne przywiązanie do materialnej sfery życia, a pozostałe znaki mogą je uznać - z różnych powodów - za zbyt mało zgodne z własną naturą.