AUGUST. Imiona

   HOME -> Imiona

AUGUST


Imię :

AUGUSTPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: "z miasta Hadria"
Liczba dla imienia: 5
Znak zodiaku: Strzelec
Planeta: Jowisz
Imieniny obchodzi:
5 Marca

   Imię to ma iście cesarski rodowód. Miasto Hadria leżało nad Adriatykiem - nazwa tego morza również od Hadrii pochodzi. Imię to, w postaci Hadrian, nosił jeden z najbardziej zasłużonych rzymskich cesarzy, a także sześciu papieży. Święty Adrian był patronem żołnierzy i kowali. Zgodnie z liczbą imienia - piątką - a także w zgodzie z jego cesarską historią, imię Adrian najlepiej współgra z mężczyznami śmiałymi, obdarzonymi duchem zdobywcy oraz takimi, którzy nie przejmują się większością pospolitych kłopotów. Adrianowie - niezależnie od swojego wzrostu - przewyższają innych o głowę, widzą dalej i kreślą sobie szersze od innych plany. Jest też w tym imieniu zawarta pewna niecierpliwość, która domaga się szybkich sukcesów, popularności, bycia w centrum uwagi. Z drugiej strony Adrianowie nie są egoistami i wiele z tego, co robią, czynią w imię jakiejś wyższej, ogólnej idei. Kiedy trzeba, nie wahają się przed ryzykiem i przed wyprawami w nieznane. Muszą mieć życie pełne barwnych przygód - inaczej nie będą czuli się sobą.

Jest jedno niebezpieczeństwo związane z nadaniem tego imienia: otóż Adrianowie, nawet w bardzo młodym wieku, mają własne zdanie i niechętnie poddają się opiece swoich mam. Przeciwnie - łatwo im przychodzi owinąć sobie rodziców wokół palca. W starszym wieku podobnie swobodnie mogą traktować wszelkie autorytety.

Imię Adrian ma najwięcej wspólnego ze znakiem Strzelca i dla tego znaku jest najbardziej odpowiednie, a także dla pokrewnych im Lwów, Baranów, Skorpionów (u których jednak może rozbudzać żądzę władzy...) i niektórych Wodników oraz Bliźniąt. Ponieważ wybór imion jest duży, inne znaki zasługują na imiona bardziej zharmonizowane z ich charakterem. Szczególnie nie zaleca się tego imienia dla statecznych i rozważnych Raków oraz Panien.