BARTOSZ. Imiona

   HOME -> Imiona

BARTOSZ


Imię :

BARTOSZPochodzenie: Pochodzenie i znaczenie: spolszczona odmiana imienia Bartłomiej
Znaczenie imienia: spolszczona odmiana imienia Bartłomiej
Liczba dla imienia: 8
Znak zodiaku: Skorpion
Planeta: Mars
Imieniny obchodzi:
21 Kwietnia

   Bartosz i Bartłomiej to w zasadzie jedno i to samo imię. Bartosz to staropolskie zdrobnienie od Bartłomieja, które jest używane także jako samodzielne imię. Drobna zmiana brzmienia powoduje jednak istotne skutki: imię Bartosz inaczej działa na swojego nosiciela i, wbrew pozorom, wcale nie skłania do beztroski i młodzieńczej nieodpowiedzialności. Przeciwnie: Bartosz to imię twardsze i surowsze od jowialnego Bartłomieja. Zgodne jest to z liczbą imienia, która wynosi osiem, a ósemka to znak ludzi poważnych, upartych, wytrwałych, gotowych w imię swoich ideałów raz po raz zaczynać wszystko od początku.

Bartoszowie instynktownie czują się odpowiedzialni za innych (co ujawnia się już w przedszkolu), a w późniejszym życiu pociągają ich wysokie urzędy i rozwiązywanie spraw zbyt trudnych dla większości ich kolegów. Życie pojmują jako zadanie i obowiązek. Za to wspólną cechą Bartłomiejów i Bartoszów są ich wielkie zasoby energii, którą potrafią uruchomić w razie potrzeby.

Bartosz to imię najbardziej odpowiednie dla zawziętych Skorpionów i upartych Koziorożców. Dobry też wpływ będzie wywierać na Barany, Strzelce, Panny i Wodniki; choć raczej nie odpowiednie dala tych znaków, które życzą sobie mieć w życiu wiele wygód i przyjemności, jak Byk, Waga czy Ryby.