BEATA. Imiona

   HOME -> Imiona

BEATA


Imię :

BEATAPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: szczęśliwa, bogata, błogosławiona
Liczba dla imienia: 4
Znak zodiaku: Byk
Planeta: Wenus
Imieniny obchodzi:
8 Marca, 29 Sierpnia, 6 Września

   Beata to po łacinie "szczęśliwa, błogosławiona", czyli ktoś, komu los sprzyja, komu się szczęści i dopisuje dostatek. Także z powodu swojej charakterystycznej melodii imię to brzmi jak dobra wróżba, jak błogosławieństwo. Liczbą imienia Beata jest cztery, czyli liczba spokrewniona z żywiołem Ziemi, mówiąca o stabilizacji i dobrobycie. Wszystko, z czym kojarzy się imię Beata, w astrologii podlega władzy Wenus, planety miłości, harmonii, dobrobytu, przyjemności i zmysłowej satysfakcji. Jeżeli głos wewnętrzny podpowiada rodzicom, że to imię jest najwłaściwsze dla ich córeczki, znaczy to, że mała Beata będzie miała komplet cech, jakimi obdarza ta planeta. Zgodnie z właściwościami liczby cztery i wpływami Wenus, Beaty są obdarzone wdziękiem, miłe, łagodne; wyżej sobie cenią zgodę niż przepychanki i z każdym potrafią zawrzeć korzystny dla obu stron kompromis.

Imię to uczula również na sprawy materialne, każe dbać o wygody - o to, by naokoło Beaty było przytulnie i zacisznie, kanapy były miękkie i żeby zapewniona była właściwa temperatura, wilgotność i nasłonecznienie. Jako prawe córy Wenus mają też Beaty wrodzone zamiłowanie do piękna, znają się na sztuce; a często same, oprócz dobrego gustu, mają uzdolnienia muzyczne i plastyczne. Wielka też uwagę zwracają na dobór swoich przyjaciół, bo chociaż są z natury towarzyskie, to nie z każdym (i nie z pierwszym lepszym) będą spędzać wieczory.

Imię to chroni przed skrajnościami, przesadą i brakiem umiaru. Tak więc Beaty nie będą ani zbyt chude, ani też przesadnie energiczne czy zamaszyste w ruchach. Chociaż nie lubią zbyt wcześnie wstawać, to również nie przepadają za nocnym trybem życia. Chociaż mają wrażliwe serca, to dalekie są od przesadnej czułostkowości. Nie lubią się też przemęczać ani przepracowywać. Są znakomitymi towarzyszkami życia, ale chętnie wyjdą za mąż za kogoś, kto zwolni je od zbyt męczącej walki o byt.

Beata to imię jakby "skrojone na miarę" znaku Byka, który pozostaje pod opieką Wenus. Drugim znakiem tego imienia jest, oczywiście, Waga. Dziewczętom ze znaku Ryb imię to będzie dodawać wiary w siebie, Lwom zaś (a raczej Lwicom) - wdzięku, a nawet majestatu. W ogóle lista znaków, z którymi to imię będzie dobrze współdziałać, jest raczej długa; wymieńmy Bliźnięta, Raka, Skorpiona, Koziorożca, Wodnika. Wszystkie te znaki wzbogacać będzie o całą gamę typowo kobiecych cech. Jedynie dla Baranów, Panien i Strzelców imię Beata może wydać się nieco pretensjonalne.