BERNADETTA. Imiona

   HOME -> Imiona

BERNADETTA


Imię :

BERNADETTAPochodzenie: Pochodzenie: od francuskiego zdrobnienia imienia Bernarda; a to od imienia Bernard
Znaczenie imienia:
Liczba dla imienia: 2
Znak zodiaku: Ryby
Planeta: Księżyc i Neptun
Imieniny obchodzi:
16 Kwietnia

   Imię Bernadeta, po francusku Bernadette, jest tamtejszym zdrobnieniem od "Bernardy". (Więcej informacji jest w rozdziale o Bernardzie.) Imię to jest ściśle związane z jedną historyczną postacią, mianowicie Marią Bernardą Soubirous, która 11 lutego 1858 roku, a miała wówczas czternaście lat, w grocie koło Lourdes w Pirenejach ujrzała istotę nie z tego świata, którą uznano za Matkę Boską. Od tamtego czasu do Lourdes wędrują rzesze pielgrzymów, źródło zaś, przy którym ukazała się Pani z Lourdes, zasłynęło z cudownych właściwości uzdrawiających.

Jako że u początków tego imienia było cudowne objawienie nad źródłem, imię Bernadeta należy symbolicznie wiązać z Księżycem, planetarnym patronem wód, oraz Neptunem, planetą wizjonerów i mistyków. Imię Bernadeta wzmacnia u dziewcząt, które tak się nazywają, wrażliwość, zdolność do empatii, świadomość własnego życia duchowego. Rozwija również zdolności artystyczne. Liczba tego imienia, dwa, pozostaje z tymi właściwościami w pełnej zgodzie.

Bernadeta to imię najwłaściwsze dla wodnych znaków zodiaku, przede wszystkim dla Ryb, ale także dla Raka i Skorpiona; również można je z powodzeniem nadawać Wagom i Bykom, może także Lwom i Wodnikom. Takie znaki, jak Panna, Baran, Bliźnięta czy Koziorożec raczej w niewielkim stopniu będą umiały spożytkować cały ów mistyczny potencjał, jaki się kryje w imieniu Bernadeta.