BOGUMIŁA. Imiona

   HOME -> Imiona

BOGUMIŁA


Imię :

BOGUMIŁAPochodzenie: Pochodzenie: słowiańskie
Znaczenie imienia: miły Bogu
Liczba dla imienia: 8
Znak zodiaku: Ryby
Planeta: Jowisz i Neptun
Imieniny obchodzi:
13 Stycznia, 6 Czerwca, 10 Czerwca, 20 Grudnia

   Chociaż słowiańskie, imię Bogumił jest tłumaczeniem greckiego imienia Teofil, które ma to samo znaczenie: miły Bogu lub miłujący Boga. Imię Bogumił nosił świątobliwy pustelnik, który w średniowieczu żył pod Łęczycą.

Liczba imienia równa jest osiem i zachęca do czynu, do działania w realnym świecie - do tego, by sprawdzić się w trudnych warunkach. Bogumiłowie zazwyczaj są idealistami, którzy swoje ideały wprowadzają w czyn. Starają się przy tym ulepszać świat i pomagać innym. Bardzo poważnie biorą sobie do serca wszelkie nakazy prawa, moralności i wyższego obowiązku. W tym, co robią i jak żyją, starają się być doskonali. I rzeczywiście w dziedzinach, którymi się zajmują, dochodzą do mistrzostwa. Potrzebują mieć w życiu wyraźnie określony cel, do którego dążą, program działania - złośliwi znajomi mogą nawet ich posądzać o fanatyzm. Często też się zdarza, że starają się być programowo dobrzy (co im się udaje), albo programowo naturalni czy też programowo dowcipni (co już nie może się udać tak dobrze).

Bogumiłowie, jak wszystkie numerologiczne ósemki, lepiej funkcjonują tam, gdzie życie nie jest zbyt łatwe: pociągają ich miejsca zapomniane przez cywilizację; świadomie szukają prostoty i prymitywu. Bywa tak, że osiedlają się na wsi zamiast startować do kariery w mieście i czerpią siły z kontaktu z przyrodą i prostymi wieśniakami.

Imię Bogumił najbardziej odpowiednie jest dla znaku Ryb. Zgodne też jest z charakterem Koziorożca, Raka, Panny oraz Skorpiona. Ze znaków ognistych (Baran, Lew, Strzelec) czyni fanatyków i pasjonatów, zaś Bliźniętom, Wodnikowi i Wadze każe trzymać się jednej, wyraźnej ścieżki w życiu.

Panowie o imieniu Bogumił mają swoje święto raczej 10 czerwca, na pamiątkę świętego pustelnika spod Łęczycy. Gdzie swoją pustelnię miała święta Bogumiła - tego nie udało nam się stwierdzić. Nie przypadkiem wspominam o tej pustelni, gdyż liczba imienia Bogumiła to dziewiątka. Dziewiątki bywają perfekcjonistami i stawiają sobie cele trudne do osiągnięcia. Bogusławy działają na zasadzie "wszystko lub nic". Raczej wolą się wycofać z czynnego życia, niż robić coś "na pół gwizdka". Zwykle mają przed sobą misję do spełnienia i żyją dla tej misji. Bogumiła to wymarzone imię dla głównego znaku perfekcjonistów - czyli dla Panny. Może być też Rakiem, Koziorożcem, Rybami, Bliźniętami. Bogumiła Skorpion lub Baran będzie z pewnością skrajnie uparta i nieskora do kompromisów.