BRYGIDA. Imiona

   HOME -> Imiona

BRYGIDA


Imię :

BRYGIDAPochodzenie: Pochodzenie: celtyckie
Znaczenie imienia: wyniosła
Liczba dla imienia: 5
Znak zodiaku: Ryby
Planeta: Neptun i Księżyc
Imieniny obchodzi:
1 Lutego, 23 Lipca, 8 Października

   Imię Brygida wynurzyło się z puszcz i mokradeł, które przed wiekami pokrywały Europę. Zanim weszło do chrześcijaństwa, było imieniem celtyckiej bogini, zwanej Brigit, czyli "wyniosła". Była ona matką bogów, boginią życiodajnych sił przyrody, żyznej ziemi, a także mądrości, medycyny, poezji i magii. Jej wyznawcy nie byli pewni, w ilu boskich osobach występuje. Często wyobrażano sobie Trzy Brygidy, albo do Brygidy głównej dodawano trzy pomniejsze. Nasza podświadomość nie całkiem zapomniała o niej - i jeszcze dziś zdarza się, że śni nam się postać Potrójnej Kobiety. Brygidę czcili w starożytności Galowie, celtyccy przodkowie dzisiejszych Francuzów. Ciekawe, że gdy czterdzieści lat temu Francuzi zaczęli pewną kobietę wielbić niby jakąś boginię, miała ona znowu na imię... Brygida. Oczywiście mam na myśli Brigitte Bardot. Kiedy Irlandia - wyspa zamieszkała przez Celtów - przyjęła chrześcijaństwo, pierwsza święta i krzewicielka nowej religii też miała na imię Brygida. Zapamiętano ja jako cudotwórczynię, która miała władzę nad ogniem, deszczem i palącymi promieniami Słońca.

Jakie są dzisiejsze Brygidy? Liczba ich imienia wynosi pięć. Ludzie "naznaczeni" tą liczbą nie mieszczą się w ramach tradycji, codzienności, zwykłego życia. I tak właśnie dzieje się z Brygidami: szukają one własnej drogi, własnej, niepowtarzalnej recepty na szczęście. Szukają natchnienia i często ich życie pełne jest artystycznych i religijnych wzruszeń. Mogą nie być wystarczająco rozumiane przez swoich najbliższych, ale zawsze znajdują bratnie dusze, choćby daleko, na przysłowiowym końcu świata. Często wybierają zajęcia, które dają sposobność zaglądania do ludzkich dusz, do czyichś tajemnic. Brygida to znakomite imię dla psychologów! Starożytna Brigit patronowała życiodajnym siłom przyrody. Dzisiejsze Brygidy również mają szczęśliwą rękę do kwiatów, roślin, uprawy ogrodów - i nawet gdyby całe życie spędziły w śródmieściu, od razu będą "czuły w palcach", jak się doi krowę. Wrodzone talenty Brygid dotyczą tych dziedzin, którymi w astrologii opiekują się Księżyc i Neptun: mają zatem Brygidy od losu "zielone światło" na to, by zajmować się zielarstwem i uzdrawianiem, radiestezją i przewidywaniem przyszłości.

Imię Brygida jest najlepiej zharmonizowane z mistycznym, natchnionym znakiem Ryb, ale również odpowiednie jest dla Wodników - ze względu na ich niezależność i postępowość - oraz dla miłośników przyrody: Byków i Raków. Również wrażliwy znak Skorpiona będzie żył w zgodzie z energiami tego imienia. U Koziorożców, Panien i Strzelców to imię podkreśli ich niezależność i trzymanie się własnej drogi. Brygidy Bliźnięta, Barany i Wagi wyrosną na niespokojne duchy, wiecznie szukające przygód.