ELŻBIETA. Imiona

   HOME -> Imiona

ELŻBIETA


Imię :

ELŻBIETAPochodzenie: Pochodzenie: hebrajskie
Znaczenie imienia: "Bóg jest moją doskonałością" lub: "Bóg jest moją przysięgą"
Liczba dla imienia: 1
Znak zodiaku: Koziorożec
Planeta: Mars
Imieniny obchodzi:
18 Czerwca, 4 Lipca, 8 Lipca, 5 Listopada, 19 Listopada

   Hebrajskie imię "Eliszeba" nosiła matka Jana Chrzciciela, a więc bliska krewna Jezusa. Jest to jedno z tych imion, poprzez które dawni Izraelici czuli się szczególnie zobowiązani wobec Boga. Imię to brzmi jak uroczysta przysięga - nic dziwnego, że jego moc działa do tej pory! Niewiasty noszące to imię czują w sobie wewnętrzna siłę, szczególne powołanie czy też życiową misję do spełnienia. Czując poparcie sił niebieskich, wolą kierować niż słuchać, wydawać własne polecenia niż spełniać czyjeś. We wszystkim, co robią, chcą być doskonałe.

Wszystko to zgadza się z liczbą imienia, która wynosi jeden. Liczba ta bowiem oznacza samodzielność, indywidualizm i umiejętność zaczynania różnych rzeczy od początku. Również praktyczność i skuteczność działania to cechy jedynek. Elżbiety właśnie takie są: w życiu instynktownie znają swój cel i idą do niego najkrótszą drogą. Nie zmieniają swojego zdania "dla świętego spokoju" i niechętnie zawierają kompromisy. Mają wiele energii, są niepokorne i nieustępliwe, i dają sobie radę na stanowiskach zwykle przeznaczonych dla "prawdziwych mężczyzn". Nie przypadkiem najwybitniejszym "królem" w dziejach Anglii była... królowa, Elżbieta I, która zbudowała Imperium Brytyjskie. Obecnie panująca Elżbieta II też nie jest wcale słabego charakteru.

Nie należy sobie jednak wyobrażać Elżbiet jako jakichś tyranów. Elżbiety upierają się przy swoim zdaniu nie w imię własnego "widzimisię", ale zwykle przyświeca im cel wyższy i jakieś szlachetne racje. Ich główną siła jest sumienność, dokładność i perfekcjonizm. Ponieważ same wiele wymagają od siebie, potrafią również innym stawiać wymagania. Z tego powodu łatwiej im działać samodzielnie lub kierować innymi, niż być od kogoś zależną. Także w rodzinie Elżbieta zwykle bywa "głową", a nie tylko "szyją". Dlatego jej wybrany powinien być mężczyzną wyrozumiałym, opiekuńczym i - co ważne - być pewnym własnej wartości, gdyż tylko ktoś taki może być oparciem dla Elżbiety.

Imię to najbardziej jest odpowiednie dla "twardych" znaków zodiaku, jak Koziorożec lub Baran. Dobrze też wykorzysta jego wibracje dziewczynka ze znaku Lwa, mała indywidualistka ze znaku Wodnika lub pełen energii Strzelec. Elżbieta ze znaku Skorpiona może przesadnie rozwinąć swoje "marsowe" cechy, a dziewczynki ze znaków Panny i Bliźniąt będą stale pewne, że coś wiedzą najlepiej. Mniej już to imię pasuje do dobrodusznych Raków, Wag i Byków. Zbyt często imię Elżbieta nadaje się Rybom - które pod jego wpływem mogą się czuć zobowiązane do bardzo ambitnych zadań, a przy tym nieco zagubione w życiu.