ERNEST. Imiona

   HOME -> Imiona

ERNEST


Imię :

ERNESTPochodzenie: Pochodzenie: germańskie
Znaczenie imienia: poważny
Liczba dla imienia: 6
Znak zodiaku: Panna
Planeta: Merkury i Saturn
Imieniny obchodzi:
27 Marca, 13 Lipca, 7 Listopada

   Dla Niemców imię Ernest jest znaczące: do dziś w tym języku "ernst" znaczy "poważny". Planetą, która patronuje powadze i surowości, jest Saturn. Jednakże liczba imienia - sześć - nieco łagodzi te skrajności, dlatego raczej opiekuje się tym imieniem łagodniejsza planeta: Merkury.

W sumie wynika taki portret Ernestów: są to ludzie nawykli do skupienia i do sumiennych studiów i nauk, często dochodzący do znacznej biegłości w swojej dziedzinie; ale mający też zacięcie cechujące wąskich specjalistów, takich, którzy cały świat widzą na jednym szkiełku lub w jednej szufladzie. Taki charakter przynosi owoce, choć w wieku dojrzałym Ernest ma szanse stać się pracoholikiem. Oprócz tego mają zmysł zbieraczy i gromadzą kolekcje różnych cennych przedmiotów. Są raczej domatorami niż miłośnikami towarzystwa, raczej spokojni niż narwani, raczej skłonni do umiaru niż do jakichś żywiołowych skrajności. Można się domyślać, że lubią życie rodzinne i domowe, i z pewnością pochodzą z rodzin z dużymi tradycjami.

Są dwa znaki, którym najbardziej odpowiada to imię: pierwszym jest Panna, drugim Rak. Oczywiście imię Ernest lepiej będzie służyć znakom umiarkowanym i opanowanym, takim jak Koziorożec czy Byk niż niespokojnym Baranom, Bliźniętom, Wodnikom czy Strzelcom. Chętnie będzie nosił je też Lew, Skorpion czy nawet Waga, a w przypadku Ryb może to imię nawet działać stabilizująco na psychikę.