EUENIUSZ. Imiona

   HOME -> Imiona

EUENIUSZ


Imię :

EUENIUSZPochodzenie: Pochodzenie: greckie
Znaczenie imienia: z dobrego rodu
Liczba dla imienia: 5
Znak zodiaku: Skorpion
Planeta: Mars i Księżyc
Imieniny obchodzi:
4 Stycznia, 4 Marca, 8 Lipca, 6 Września, 30 Grudnia

   Eugeniusz, po grecku Eugenes lub Eugenios, znaczy "pochodzący z dobrego rodu". "Geniuszami" nazywano pierwotnie duchy opiekuńcze rodu, tak więc człowiekiem "genialnym" nazywano kogoś, kogo owe duchy miały w szczególnej opiece i pozwalały mu ujawnić wszystkie zalety swoich wybitnych przodków.

Liczba imienia Eugeniusz to piątka - liczba ludzi naładowanych wewnętrzną siłą, która czasami może się wymykać spod kontroli. Eugeniuszowie żyją tak, jakby ta wewnętrzna siła (czasem dobra, czasem zła) nosiła ich po świecie i nie pozwalała spocząć. Często spędzają długie lata jako ustabilizowani obywatele, po czym coś się w nich zmienia; to, co było dotąd, wydaje się niezadowalające i Eugeniusz wyrusza na poszukiwanie tego, co nieznane. Ludzie noszący to imię zwykle są rzeczywiście utalentowani, ale zdarza się, że nie znają swojego celu i próbują w życiu smaku najprzeróżniejszych przygód.

Spośród znaków zodiaku najlepiej to imię zaakceptuje Skorpion, choć odpowiednie też jest ono dla Wodników, Lwów oraz Strzelców. Może być dobrym źródłem energii dla Ryb, Wagi lub Raka, dość dobrze odpowiada Baranom i Bliźniętom, ale mniej stosowne jest dla Koziorożca, Byka i Panny.