EWELINA. Imiona

   HOME -> Imiona

EWELINA


Imię :

EWELINAPochodzenie: Pochodzenie: hebrajskie
Znaczenie imienia: życie
Liczba dla imienia: 5
Znak zodiaku: Bliźnięta i Skorpion
Planeta: Merkury i Uran
Imieniny obchodzi:
26 maja

   Według prastarego semickiego mitu o stworzeniu świata, Ewa była pierwszą kobieta, towarzyszką Adama w raju, pramatką całej ludzkości. Wszyscy znamy historię Adama i Ewy: jak zostali stworzeni przez Boga, żyli bez trosk w rajskim ogrodzie, jak za namową złośliwego Węża odmówili Stwórcy posłuszeństwa i na skutek owego pierworodnego grzechu zostali z raju wygnani. Opowieść o losach Ewy i Adama jest zapisana w Biblii w rozdziale o początku świata, zwanym Genesis, czyli w Księdze Rodzaju. Imię Ewa, po hebrajsku Hawwa, znaczyło "życie" lub "dająca życie".

Ciekawe, że według dawnych Semitów pierwsza kobieta wcale nie była łagodna ani posłuszna. Przeciwnie: była istotą wścibską i buntowniczą. Ewę w raju goni nienasycona ciekawość i chęć spróbowania czegoś nowego. Mało jej rajskiego dobrobytu: nie może wytrzymać, że jest tam drzewo, z którego nie może zerwać owocu. I w końcu to ona pierwsza ulega namowom węża kusiciela. Adam, mężczyzna stateczny i poczciwy, sam na pewno żadnego grzechu by nie popełnił...

Trzy jest liczbą imienia Ewa - i Ewa z Biblii jest dokładnie taka, jaka powinna być numerologiczna trójka! Trójka oznacza ludzi pełnych życia, werwy i zapału, dążących stale ku nowym celom i nowym sukcesom. Tak się dziwnie składa, że dzisiejsze Ewy pod wieloma względami przypominają Pierwszą Kobietę. Są z natury samodzielne i ciekawe świata. Nie znoszą ograniczeń, źle się czują w roli kogoś podporządkowanego i wtedy gotowe są się buntować. Pociąga je ruch i zmiany. Mają w sobie mnóstwo energii, ale trudno im się skupić na długotrwałym, monotonnym wysiłku. Łatwo pną się w górę i często robią błyskotliwe kariery w jakiejś dziedzinie życia. Ewy zwykle wyróżniają się na tle otoczenia i na innych robią wrażenie od pierwszego wejrzenia. Dzisiejsze Ewy przypominają Ewę z raju również tym, że muszą wszystkiego w życiu spróbować: zarówno tego, co wolno, jak i różnych zakazanych przyjemności. Życie w parze z Ewą nie jest łatwe i jej mężczyzna musi być stale przygotowany na niespodzianki, ale z drugiej strony... na pewno nie umrze z nudów!

Żywa natura, ciekawość świata, dociekliwość to cechy właściwe znakowi Bliźniąt - i jest to pierwszy znak Ewy. Drugim znakiem jest Skorpion, gdyż idealna Ewa, tak jak Skorpion, nie może być "letnia" i nieokreślona; przeciwnie, pożąda wszelkich mocnych wrażeń. Imię to można śmiało nadać także znakom ognistym, czyli Baranom, Lwom i Strzelcom. Mniej odpowiednie będzie dla Panien, Koziorożców i Ryb, zaś łagodne Byki, Raki i Wagi imię to będzie popychać ku przygodom, w których raczej one nie gustują.

Uwaga! Oprócz Ewy Pierwszej Grzesznicy była też święta Ewa z Ličge (w Belgii), która żyła w XIII wieku. Jej święto jest 14 marca.