GABRIEL. Imiona

   HOME -> Imiona

GABRIEL


Imię :

GABRIELPochodzenie: Pochodzenie: hebrajskie
Znaczenie imienia: "Mąż Boży"
Liczba dla imienia: 8
Znak zodiaku: Baran
Planeta: Mars i Merkury
Imieniny obchodzi:
27 Lutego, 24 Marca, 29 Września

   Gabriel jest imieniem jednego z archaniołów, czyli najwyższych posłańców Boga. Imię to jest wymienione w Biblii i po hebrajsku znaczy "Mąż Boży". Dwaj inni archaniołowie noszą imiona Michael (czyli Michał) i Rafael (Rafał). Według tradycji żydowskiej był jeszcze czwarty archanioł: Uriel.

Gabriel był tym aniołem, który przynosił szczególnie ważne wiadomości od Boga. To właśnie on zapowiedział Maryi, że urodzi Zbawiciela. Muzułmanie wierzą, że archanioł Gabriel podyktował Mahometowi ich świętą księgę, Koran. Dawni Izraelici zaś wierzyli, że kiedy toczyli wojny, Gabriel walczył z obcymi duchami, które wspomagały ich wrogów. Obecnie Gabriel jest patronem radia, poczty i telekomunikacji.

Archanioł Gabriel przynosił na ziemię wiadomości od Boga. Zgodne jest to ze znaczeniem liczby tego imienia, gdyż ósemka w numerologii oznacza ducha, który działa w świecie materialnym. Jako ten, kto roznosi wieści, archanioł Gabriel przypomina greckiego boga Merkurego.

Każdy z czterech archaniołów związany był z jednym żywiołów, zaś Gabriel odpowiadał żywiołowi ognia, co do dziś pozostawiło swój ślad w magicznym znaczeniu tego imienia.

Gabrielowie to natury niepokorne. Zwykle są energiczni i pełni oryginalnych pomysłów. Żyją tak, jakby ich przeznaczeniem było wnoszenie twórczego niepokoju. Są uparci, zawzięci i przekonani, że mają rację, a swoje idee muszą koniecznie wprowadzić w życie. Nie wystarcza im snucie fantazji i projektów, muszą jeszcze sprawdzić, co z tego da się zrealizować w rzeczywistym świecie. Dlatego zwykle uczą się praktycznych zawodów i działają w technice, w handlu, w wojsku. Mają ambicję, by znać się na wszystkim lepiej niż ich przełożeni. Są przekonani, ze powinni raczej sami rządzić, niż słuchać innych. Często im się wydaje, że mają jakąś specjalną misję do wypełnienia.

Mając przed oczami wielkie cele i ambitne zadania, Gabrielowie popełniają jednak równie wielkie pomyłki. Działają w życiu na zasadzie "wszystko albo nic", nic więc dziwnego, że na ich drodze zdarzają się zarówno sukcesy, jak i dotkliwe porażki. Mają jednak zdolność stawania na nogi po każdym upadku.

Imię Gabriel niesie podobne wibracje, jak ognisty znak Barana, podlegający wojowniczemu Marsowi. Inne znaki, dla których to imię jest odpowiednie, to Strzelec i Lew, a także pełen nowych pomysłów Wodnik, uparty Koziorożec i specjalista od informacji - Bliźnięta. Przed nadaniem tego imienia dziecku warto spytać astrologa, czy w horoskopie dostatecznie silne są planety Mars i Merkury. Najmniej odpowiednie jest to imię dla łagodnych Byków, Wag i Ryb.