GENOWEFA. Imiona

   HOME -> Imiona

GENOWEFA


Imię :

GENOWEFAPochodzenie: Pochodzenie: germańskie
Znaczenie imienia: być może "kobieta z dobrego rodu"
Liczba dla imienia: 4
Znak zodiaku: Waga
Planeta: Merkury
Imieniny obchodzi:
3 Stycznia

   Początki imienia Genowefa nikną w pomroce dziejów. Być może znaczyło ono: "kobieta z dobrego rodu". Święta Genowefa jest patronką Paryża. Ponad tysiąc pięćset lat temu uchroniła ona swoje miasto - dzięki modlitwom i zdolności jasnowidzenia - od najazdu dzikich Hunów. Miasto wówczas cudownie ocalało i w następnych wiekach wyrosło na "stolicę świata".

Liczba tego imienia wynosi cztery. Czwórka oznacza zazwyczaj ludzi statecznych, przywiązanych do stałych wartości, wiernych, opiekuńczych i pełnych oddania. Genowefy mają wszystkie te zalety ducha.

Genowefy mają z natury "dobrze poukładane" w głowie. Są wierne tradycjom, hołdują porządkowi moralnemu, cenią sobie wszystko to, co piękne i harmonijne, co kieruje umysł ludzki ku wyżynom, co każe się rozwijać i kształcić. Zazwyczaj mają szerokie zainteresowania, są kulturalne i również w codziennym życiu przestrzegają dobrych manier.

Imię Genowefa, jeżeli wsłuchać się w jego wibracje, ma silną domieszkę żywiołu powietrza, co zaznaczono, łącząc je ze znakiem Wagi i wpływami planety Merkury. Dlatego też najbardziej jest odpowiednie dla powietrznych znaków zodiaku, czyli dla Wagi, Bliźniąt i Wodnika. Ze względu na wpływy stabilnej i spokojnej liczby CZTERY imię to jest odpowiednie też dla Raka, Panny, Byka, również Skorpiona. Na Koziorożce działać może rozleniwiająco; z pozostałymi znakami nie ma już wiele wspólnego.