HENRYK. Imiona

   HOME -> Imiona

HENRYK


Imię :

HENRYKPochodzenie: Pochodzenie: germańskie
Znaczenie imienia: "pan domu"
Liczba dla imienia: 2
Znak zodiaku: Rak
Planeta: Księżyc
Imieniny obchodzi:
19 Stycznia, 15 Lipca

   Stare germańskie imię Henryk, czyli *Heime-rich*, znaczyło "pan domu" albo "władca rodzinnego kraju". Było ulubionym imieniem królów i książąt w Niemczech i stąd przeszło do innych krajów Europy. U nas nosili to imię książęta z rodu Piastów, a później pierwszy król wybrany przez szlachtę, Henryk Walezy.

Liczba imienia doskonale zgadza się z jego znaczeniem, gdyż Henryk to dwójka, a liczba ta oznacza domatorów, ludzi spokojnych, opiekuńczych i ściśle związanych ze społecznością, w której żyją. Ludzie spod liczby DWA, nawet jeżeli rządzą i kierują, nie stosują jakichś tyrańskich metod, ale dbają o to, aby każdy był zadowolony.

Henrykowie zwykle dobrze odpowiadają tradycji swojego imienia. Wzorem dawnych królów są energiczni, ambitni i chętnie podejmują się kierowniczych ról oraz biorą na siebie odpowiedzialność za innych. Jednak przy tym zachowują się jak dobrzy wujaszkowie i bardzo im zależy, by nikogo nie urazić. Jak każda dwójka, Henryk jest dyplomatą, potrafi dobrze mówić i z właściwej strony naświetlić swoje stanowisko, a przy tym do swoich celów dochodzi nie zawsze najprostszą drogą. Wielu spośród Henryków interesuje się polityką i działa w różnych organizacjach. Jak ryba w wodzie czują się oni na zjazdach i kongresach, gdzie tworzą koalicje, pozyskują stronników i umieją wczuć się w nastroje publiczności. Jeżeli Henryk przeprowadzi się do innej miejscowości, już po krótkim czasie będzie uchodził za swojaka. Henrykowie zachowują się tak, jakby dobrze wiedzieli, że ich imię znaczy "pan domu". Budowanie i urządzanie domu jest dla nich wielką życiową przygodą. Często też zawodowo zajmują się czymś, co jest związane z domowym życiem; bywają architektami, produkują meble lub sprzedają nieruchomości. Typowy Henryk jest również zawołanym majsterkowiczem. Ponieważ marzeniem Henryków jest, aby ich dom był wielki, pełen ludzi, a oni w nim byli najważniejsi, często zostają... szefami hoteli. Tym bardziej, że jako numerologiczne dwójki uwielbiają sprawiać innym przyjemność. Obszerny dom i wygodny fotel przed płonącym kominkiem to ulubione miejsce Henryka. Do tego kolekcja fajek, szable na ścianach i portrety sławnych przodków. Henryk jest zwykle zamiłowanym kolekcjonerem i znawcą różnych ładnych i cennych drobiazgów. Henrykowie nie tracą z oczu swoich znajomych, choćby to byli koledzy ze szkoły podstawowej. Mają rozległe kontakty towarzyskie i zawsze są wiedzą, co u kogo słychać.

Ideały zawarte w tym imieniu najlepiej zrealizuje główny domator zodiaku, Rak. Dobrze się też będzie z nim czuł miłośnik wygód i materialnego zadowolenia, czyli Byk. Imię Henryk odpowiednie też jest dla praktycznych i zaradnych Panien, dla towarzyskich Lwów, jak również dla Ryb, gdyż pozwoli im poczuć się bezpiecznie i mieć oparcie w ludziach. Także dyplomatycznie nastawiona Waga i obowiązkowy Koziorożec są odpowiednimi kandydatami na udanych Henryków. Wędrowców i wiercipiętów ze znaków Wodnika i Bliźniąt imię to skłoni do zapuszczenia korzeni, zaś Barany, Strzelce i Skorpiony - do umiaru i opanowania.