IGOR. Imiona

   HOME -> Imiona

IGOR


Imię :

IGORPochodzenie: Pochodzenie: germańskie
Znaczenie imienia: "wojownik boga Yngvi"
Liczba dla imienia: 4
Znak zodiaku: Koziorożec
Planeta: Saturn
Imieniny obchodzi:
5 Października

   Na dziwne tropy naprowadza nas imię Igor. Imię to przywędrowało do nas z Rusi, lecz wcale nie jest słowiańskie, ale germańskie, a ściślej skandynawskie,jako że na Ruś przynieśli je Wikingowie, którzy założyli pierwsze państwa ruskie. Pierwotnie imię to brzmiało Ingwar (Yngvarr) i znaczyło tyle: "wojownik boga Yngvi". Ów Yngvi nazywał się inaczej Frey i był bóstwem ziarna i plonów. Z kolei kniaź imieniem Ingwar czyli Igor był jednym z pierwszych władców Kijowa.

Jeśli dobrze się wsłuchamy w brzmienie imienia Igor, to czekają nas przeżycia iście mistyczne. Przyjdzie do nas wraz z jego dźwiękiem prawosławna zamierzchłość, trwałość dębowych częstokołów, mgły znad rozlewisk Dniepru... i usłyszymy, jak wilki wyją na stepowym bezkresie. Liczbą tego imienia jest czwórka, liczba ziemi i jej tajemnych mocy, a także liczba tego, co odwieczne, trwałe i niezmienne.

Którym znakom zodiaku przydzielić to imię? Najlepiej tym, które dobrze czują cały ów mistycyzm ziemi, a więc Rakom, Rybom, a przede wszystkim Koziorożcom.