ILONA. Imiona

   HOME -> Imiona

ILONA


Imię :

ILONAPochodzenie: Pochodzenie: węgierskie
Znaczenie imienia: odmiana imienia Helena
Liczba dla imienia: 8
Znak zodiaku: Ryby
Planeta: Księżyc i Neptun
Imieniny obchodzi:
18 Sierpnia

   Ilona to węgierska forma imienia Helena i sporo wiadomości o Helenach stosuje się także do Ilon. Tajemne znaczenie tego imienia jest jednak nieco odmienne od Heleny. Sprawia to nagromadzenie w imieniu Ilona dźwięków "l", "n" oraz "i", które w ezoterycznym kodzie kojarzą się z energiami Księżyca i Neptuna, a więc z nocną, senną i mglistą stroną życia. Ilona - to brzmi jak imię strażniczek tajemnic, nimf opiekujących się źródłami i leśnych boginek. Imię to wydaje się nasączone wodą i nasycone zielenią.

Liczbą tego imienia jest ósemka, co oznacza, że mimo owej zwiewności zawartej w dźwiękach imienia Ilony świadomie wybierają życie surowe i odpowiedzialne. Nie uciekają od obowiązków, chętnie podejmują się jakichś poważnych funkcji, skłonne są do poświęceń i dawania przykładu innym. I chyba po prostu nie lubią, kiedy w życiu układa im się zbyt lekko. Pod tym względem Ilona przypomina inną wodną ósemkę - Wandę.

Z imienia Ilona najbardziej będą zadowolone panie ze znaku Ryb, zwłaszcza gdy w ich horoskopie silny jest Neptun. Inne znaki, którym można polecić to imię, to Skorpion, Byk, Rak i Bliźnięta.