IRMA. Imiona

   HOME -> Imiona

IRMA


Imię :

IRMAPochodzenie: Pochodzenie: staroniemieckie
Znaczenie imienia: skrócona forma Irmingardy, Irminhildy lub Irmtrudy
Liczba dla imienia: 8 i 5
Znak zodiaku:
Planeta:
Imieniny obchodzi:
14 Września

   Imiona Irma lub Irmina powstały ze skrócenia takich staroniemieckich imion, jak Irmingarda, Irminhilda lub Irmtruda. "Irmin" znaczyło: "ziemia, świat, wszystko", a te imiona nadawano księżniczkom jako wróżebny znak, aby wszystko i wszystkich miały w swej opiece. Odrobina magicznej numerologii: Irma ma liczbę osiem, a Irmina - PIĘĆ. Osiem piątych to jedno z kolejnych przybliżeń tak zwanej złotej proporcji, tajemniczej liczby, według której starożytni architekci kreślili plany świątyń i posągów.

Wszystko to jest oznaką, że w imieniu Irmina (lub Irma) tkwi wielki potencjał twórczy. Irminy nie boją się swojej oryginalności i mocy, która w nich drzemie. Życiowym zadaniem kobiet noszących te imiona będzie urządzenie jakiegoś wycinka świata po swojemu, według własnego pomysłu i troskliwe opiekowanie się tym, co stworzą. Czyżby więc Irminy garnęły się na wydziały architektury i ogrodnictwa?

Imiona Irma i Irmina najlepiej się komponują z energicznymi i twórczymi znakami zodiaku, takimi jak Skorpion, Lew i Koziorożec.