JAROMIR. Imiona

   HOME -> Imiona

JAROMIR


Imię :

JAROMIRPochodzenie: Pochodzenie: słowiańskie
Znaczenie imienia: od dawnych słów "jary" (potężny, święty, naładowany mocą) oraz "mir" (szacunek)
Liczba dla imienia: 9
Znak zodiaku: Lew i Baran
Planeta: Słońce
Imieniny obchodzi:
28 Maja

   Dawne słowiańskie imiona trudno jest jednoznacznie przekładać na dzisiejszy język polski. Imię Jaromir mogło znaczyć: "obyś zyskał szacunek i posłuch dzięki magicznej mocy, która w tobie zamieszka". Słowo "jary", które tkwi w tym imieniu, dziś kojarzy się głównie ze zbożem jarym, czyli sianym na wiosnę, ale dawniej oznaczało tę siłę ducha, którą astrologia łączy z żywiołem ognia. Zbliżone znaczenie miało też imię Jarosław.

Liczbą imienia Jaromir jest dziewięć. Ten fakt w połączeniu z brzmieniem obu imion świadczy o tym, że Jaromirowie są jeszcze bardziej od Jarosławów naładowani tą świetlistą i ognistą energią, o jakiej jest mowa w ich imionach. Bowiem szóstka (liczba Jarosława) to liczba spokoju, opanowania i zaufania do własnych sił. Dziewiątka zaś (liczba Jaromira) to liczba mistrzostwa i wielkich osiągnięć, skłaniająca do pokonywania przeszkód i przezwyciężania ograniczeń.

Każde imię działa jako źródło siły, dostarcza energii, jest zachętą do takiego czy innego działania, w każdym kryją się jednak inne energie. Energia imienia Jaromir jest słoneczna i pozytywna. Każe stawiać sobie w życiu jasne cele, realizować wyraźnie określone zadania. Imieniu Jaromir właściwa jest siła ducha, rzetelność i skuteczność. Jaromirowie - jak wypuszczona z łuku strzała - idą prosto do celu i nie trwonią swoich sił na rzeczy, które uznaliby za niegodne. I odwrotnie - energia tego "rycerskiego" imienia nie sprawdza się tam, gdzie trzeba się ukrywać i maskować czy też prowadzić jakieś rozgałęzione, dyplomatyczne i tajne zabiegi. Dlatego przed nadaniem synowi tego imienia należy się poważnie zastanowić, czy w dzisiejszych czasach będzie ono pomocą, czy przeciwnie, przeszkodą w życiu.

Dwa znaki są jakby z góry przeznaczone do tego, by nosić to "słoneczne" imię, mianowicie Lew i Baran. Dodajmy tu jeszcze pokrewnego im duchem Strzelca oraz Wodnika. Nie zaszkodzi też Rybom, Bliźniętom oraz niektórym Koziorożcom i Skorpionom, choć może być trudniejsze do zaakceptowania dla Byków, Raków, Panien i Wag.