KRYSTYNA. Imiona

   HOME -> Imiona

KRYSTYNA


Imię :

KRYSTYNAPochodzenie: Pochodzenie: grecko-łacińskie
Znaczenie imienia: "należąca do Chrystusa"
Liczba dla imienia: 1
Znak zodiaku: Panna
Planeta: Mars
Imieniny obchodzi:
13 Marca, 24 Lipca, 5 Grudnia

   Krystyna to żeńska odmiana imienia Krystyn, po łacinie Christinus, czyli "należący do Chrystusa". Świętą Krystynę uznawali za swoją patronkę marynarze... oraz żeglarze.

W przypadku Krystyny działa ta sama magia, którą poznaliśmy przy imieniu Elżbieta: jeżeli ktoś nosi imię, które oznacza oddanie się Bogu, raczej nie ma już ochoty, aby tu, na Ziemi, uznawać innych panów nad sobą. Tak więc imię Krystyna oznacza natury w wysokim stopniu niezależne.

Ten sam sens ma liczba tego imienia, czyli jeden. Ludzie, którym patronuje jedynka, czują się absolutnym początkiem, źródłem wszystkiego, co robią - i dlatego są odporni na cudze wpływy i kierują się w życiu przede wszystkim własną wolą.

Rodzice obdarzają córeczkę imieniem Krystyna zwykle wówczas, gdy intuicja im podpowiada, że będzie ona osobą samodzielną, pewną siebie, rezolutną... i wcale niełatwą do pokierowania. Krystyny bowiem należą do ludzi, którzy "sami sobie sterem, żeglarzem, okrętem". Zwykle mają jakiś swój pomysł na życie i wytrwale go realizują. Idą nieprzetartym szlakiem. Swoją karierę Krystyny budują same, bez pomocy rodziny i nie korzystając z towarzyskich układów. Osobisty wdzięk połączony z odwagą i tupetem otwiera przed nimi nawet bardzo grube drzwi... Krystyny lubią porządek oraz jasno określone zasady: kiedy czarne jest czarne, a białe jest białe. Prawdę powiedzą prosto w oczy, a kawę wyłożą na ławę. W razie potrzeby potrafią ten porządek zaprowadzić same! Krystyny są także w głębi duszy przekonane, że świat jest prosty, że wszystko daje się łatwo wytłumaczyć, a od naukowych traktatów ważniejszy jest zdrowy rozsądek. Rzeczywiście, z różnych zawiłych życiowych sytuacji potrafią znaleźć wyjście "na skróty". Niełatwo jest Krystynę oszukać, omamić czy wyprowadzić w pole. Z tego, co powiedziano, można wywnioskować, że Krystyny zwykle mają talent do interesów. Krystyny nie mają w zwyczaju rozczulać się nad sobą ani nad innymi, nie są też skłonne do ronienia łez ani do sentymentalizmu. Ich zaletą jest szczerość i to, że gdy coś robią, robią to z pełnym przekonaniem.

Imię Krystyna niesie podobne wibracje jak praktyczny i zaradny znak Panny, szczególnie gdy jest poparty wpływami Marsa. Imię to pozwala wydobyć wszystkie zalety tego znaku. Równie dobre jest dla ostro widzących rzeczywistość Wodników. Możemy polecić to imię także Koziorożcom, Skorpionom i Bliźniętom. Imię Krystyna nadane dziewczętom z ognistych znaków Barana, Strzelca i Lwa jeszcze podniesie ich wrodzony indywidualizm - trudno komuś takiemu będzie zostać dobrze wychowaną panienką. Łagodne Byki, Wagi, Raki i Ryby będą w ciągłej rozterce, bo z imieniem łączy się energia zbyt odmienna od tej, którą niosą te znaki.