LEON. Imiona

   HOME -> Imiona

LEON


Imię :

LEONPochodzenie: Pochodzenie: łacińskie
Znaczenie imienia: "lew"
Liczba dla imienia: 2
Znak zodiaku: Waga
Planeta:
Imieniny obchodzi:
20 Lutego, 14 Marca, 11 Kwietnia, 19 Kwietnia, 22 Kwietnia, 12 Czerwca, 28 Czerwca, 10 Października, 10 Listopada

   Leon, czyli po łacinie "Leo", znaczy po prostu "lew". A lew, jak wiadomo, jest królem zwierząt. Na niebie mamy z kolei gwiazdozbiór Lwa, stąd Lew - znak zodiaku. Ludzie urodzeni wtedy, kiedy Słońce znajduje się w znaku Lwa, mają wspólną z lwami królewską dumę i skłonność do zadzierania nosa.

Czy cechy te idą w parze z imieniem Leon? Zapewne tak, ale równie wielki wpływ ma na Leonów liczba ich imienia, czyli dwa. Ludzie dwójki muszą koniecznie mieć kogoś drugiego przy sobie, a najlepiej - jeszcze liczniejsze towarzystwo. Życie w pojedynkę jest dla nich nieznośne... Dlatego Leonowie to tacy królowie, którzy bez swoich dworzan marnie by zginęli. Albo tacy artyści, którzy muszą stale słyszeć oklaski na swoją cześć. A specjalnie lubią Leonowie, kiedy im się prawi komplementy. Przez swój związek z liczbą dwa imię Leon wyczula na piękno, sztukę, poezję i często obdarowuje wymową godną krasomówców. Z tym melodyjnym imieniem tym łatwo jest się znaleźć w towarzystwie i poprowadzić pary do tańca.

Imię Leon rzeczywiście jest odpowiednie dla znaku Lwa, ale jeszcze lepsze jest dla znaków planety Wenus, czyli dla Wagi i Byka; a także dla Ryb i Raka, gdzie wpływy Wenus również są silne.