LEONARD. Imiona

   HOME -> Imiona

LEONARD


Imię :

LEONARDPochodzenie: Znaczenie: "silny jak lew"
Znaczenie imienia: "silny jak lew"
Liczba dla imienia: 9
Znak zodiaku: Bliźnięta
Planeta:
Imieniny obchodzi:
30 Marca, 6 Listopada

   Imię Leonard znaczy "silny jak lew". Podobnie Bernard znaczyło "silny jak niedźwiedź", zaś Eberhard - "silny jak dzika świnia". Tak dawni Germanowie nazywali swoich synów.

Św. Leonard jest patronem rodzących kobiet, więźniów, chorych umysłowo - a na dodatek bydła i koni. Leonardowie mają w swoim gronie nie lada sławę - Leonarda da Vinci, genialnego artystę i wynalazcę. Mają się więc na kim wzorować.

Ale istnieje również czarna legenda tego imienia. Otóż mianem "Mistrza Leonarda" nazywano jednego z najgłówniejszych demonów. Tak pisze o nim "Słownik Wiedzy Tajemnej": "(...)Demon pierwszego rzędu, (...) przewodniczy sabatom pod postacią wielkiego capa; na głowie ma trzy rogi, zjeżone włosy i dodatkową twarz na pośladkach". Zapewne dlatego Zygmunt Krasiński w dramacie "Nieboska komedia" nadał to imię demonicznemu przywódcy światowej rewolucji.

Liczba imienia Leonard to dziewiątka. Jest to liczba, która wręcz zmusza do rozwoju, do nauki, do tego, by przekraczać horyzonty i granice. Trudno - Leonard musi być co najmniej... geniuszem.

Leonardo da Vinci był spod znaku Bliźniąt. I nadal to imię jest szczególnie odpowiednie dla Bliźniąt, ludzi inteligentnych i wszechstronnych. Inne znaki, którym warto nadawać imię Leonard, to Wodnik, Koziorożec, Strzelec i Lew.