LEOPOLD. Imiona

   HOME -> Imiona

LEOPOLD


Imię :

LEOPOLDPochodzenie: Pochodzenie: germańskie
Znaczenie imienia: "najdzielniejszy z ludu"
Liczba dla imienia: 1
Znak zodiaku: Waga
Planeta: Jowisz
Imieniny obchodzi:
15 Listopada

   Chociaż *leo* to po łacinie "lew", imię Leopold nie pochodzi wcale ani z łaciny, ani od lwa. W dawnym języku niemieckim brzmiało: Liutbald, i znaczyło "najodważniejszy z ludu". Imię to nawoływało więc do dzielności, odwagi oraz do tego, by młodzieniec śmiało stał się tym pierwszym i najlepszym. Zgodne jest to z liczbą imienia, która wynosi jeden.

Leopoldowie mają wbudowane w swój charakter dążenie do wysokich osiągnięć, do kształcenia się i zdobywania mistrzostwa w swojej dziedzinie. Imię to brzmi dostojnie i stawia wysokie wymagania. Zostało jakby specjalnie "zaprojektowane" dla ludzi szlachetnych, dostojnych, działających w świecie wysokiej kultury i szczytnych tradycji. Nic dziwnego, że kiedyś było ulubionym imieniem arystokratycznych rodzin: hrabiów, książąt, a przede wszystkim austriackich cesarzy! Imię Leopold skłania do poważnego traktowania życia, kariery i swoich obowiązków. Jak wszystkie jedynki, Leopoldowie potrafią narzucić sobie dyscyplinę i wytrwale dążyć do przyjętych celów. Imię to pomaga odkryć w sobie artystyczne zdolności. Nawet jeżeli Leopold sam nie jest twórcą, to i tak ma wyrafinowany gust i potrafi docenić prawdziwe dzieło sztuki. Na pewno wibracje tego imienia sprzyjają rozwinąć talenty muzyczne.

Leopold to wymarzone imię dla znaku Wagi; ten znak pozwala rozwinąć wszystkie zapowiedzi sławy i talentów zawarte w tym imieniu. Następny w kolejności jest "królewski" znak Lwa, a także wytrwały Koziorożec. Powietrznym znakom Wodnika i Bliźniąt imię to pomoże ukierunkować swoje zainteresowania. Pannie i Rakowi nie pozwoli poprzestawać na małym. Uszlachetni zamiary Skorpiona, Strzelca i Byka. Jedynie w przypadku Ryb i Barana wyglądać będzie nieco sztucznie.