LIDIA. Imiona

   HOME -> Imiona

LIDIA


Imię :

LIDIAPochodzenie: Pochodzenie: greckie
Znaczenie imienia: "Lidyjka", z krainy Lidii
Liczba dla imienia: 1
Znak zodiaku: Koziorożec
Planeta: Saturn i Wenus
Imieniny obchodzi:
27 Marca, 3 Sierpnia

   Imię Lidia to wspomnienie krainy Lidii, zamieszkałej w starożytności przez Lidyjczyków. Lidia leżała na wschód od Grecji, jej stolicą było miasto Sardes, a rządził Lidią król Krezus, który zasłynął z ogromnego bogactwa. Badania archeologów wykazują, że to właśnie Lidyjczycy (a nie, jak wcześniej sądzono, Fenicjanie) wynaleźli pieniądze i umieli z nich robić użytek. Jednakże skarby króla Krezusa ściągnęły nań najazd Persów - i taki był koniec państwa Lidii. Dziś, po upływie tysiącleci, jest to zachodnia Turcja. Imię Lidia oznaczało kobietę przybyłą z tego kraju.

Nasze dzisiejsze Lidie mogą nic nie wiedzieć o swoich historycznych korzeniach, ale ich podświadomość o tym pamięta i żyją tak, jakby chciały odbudować dawną utraconą świetność. Chętnie studiują historię albo konserwację zabytków i przebywają - z racji zawodu albo zainteresowań - w pobliżu dostojnych dzieł sztuki. A także, jak król Krezus, uwielbiają złoto i drogie kamienie. Lidie mają w sobie coś z arystokratek, coś z "wyższych sfer"; stąd ich nienaganne wyczucie, co na siebie włożyć rano, a co wieczorem. Savoir-vivre mają w małym palcu.

Liczbą imienia Lidia jest jeden i dlatego Lidie są niezależne, wiedzą, czego chcą. Często od zera, wręcz z niczego, rozpoczynają jakieś wielkie przedsięwzięcia.

Najbardziej ucieszy to imię dziewczynkę z poważnego i odpowiedzialnego znaku Koziorożca. Dobrze też będzie się z nim czuł królewski Lew, artystyczna Waga i miłośniczka dostatku ze znaku Byka.