LUDMIŁA. Imiona

   HOME -> Imiona

LUDMIŁA


Imię :

LUDMIŁAPochodzenie: Pochodzenie: słowiańskie
Znaczenie imienia: "bądź miła ludziom"
Liczba dla imienia: 4
Znak zodiaku: Rak
Planeta:
Imieniny obchodzi:
20 Lutego, 7 Maja, 30 Lipca

   Dawni Słowianie nadawali swoim dzieciom imiona, które były magicznymi życzeniami, zaklęciami. Wielu z nich dzisiaj już nie rozumiemy, niektóre jedynie językoznawcy potrafią rozszyfrować. Ale akurat z imieniem Ludmiła nie ma kłopotów - znaczyło ono i znaczy "bądź miła ludziom".

Święta Ludmiła, księżniczka, od której wywodzili się czescy królowie, jest patronką Czech. Z powodu dostojnej dawności imię to z upodobaniem nadawali swoim bohaterkom romantyczni poeci; u nas: Seweryn Goszczyński, w Rosji Aleksander Puszkin.

Ze spełnieniem życzenia "bądź miła ludziom" Ludmiły nie powinny mieć kłopotów, jako że liczba ich imienia równa się cztery, a osoby związane z tą liczbą lubią w swoim życiu pozostawać w dobrze określonych ramach, wierne są tradycji i raczej mają wśród ludzi wielu przyjaciół niż wrogów.

Ludmiły przywiązują większą wagę do pozytywnych stron życia niż do wad, braków i kłopotów. Jak wszystkie numerologiczne czwórki, mają w sobie coś, co sprawia, że służą innym oparciem i w tym niespokojnym świecie są ostoją pewności i porządku. Ludmiły dbają o dom i majątek, raczej nie pozwalają sobie na zbytnie fantazje czy szaleństwa. Za młodu Ludmiła jest wzorową córeczką, w wieku dojrzałym mocną ręką trzyma ster wspólnych przedsięwzięć. Rodzina Ludmiły jest czymś więcej niż rodziną: jest dynastią; a jej dom - miejscem, gdzie spotykają się ludzie i kształtują się opinie.

Planetami Ludmił są Księżyc i Wenus, a jej głównym znakiem zodiaku - Rak, chociaż do twarzy z nim jest także paniom ze znaków Byka, Wagi i Panny.

Warto dodać na koniec, że istnieje podobne imię, Ludwina, które znaczy to samo, ale powstało u Germanów.