MAGDALENA. Imiona

   HOME -> Imiona

MAGDALENA


Imię :

MAGDALENAPochodzenie: Pochodzenie: aramejskie
Znaczenie imienia: "z (miasta) Magdali"
Liczba dla imienia: 9
Znak zodiaku: Skorpion
Planeta: Mars i Księżyc
Imieniny obchodzi:
25 Maja, 29 Maja, 22 Lipca

   Magdalena, a właściwie Maria Magdalena - tak nazywała się owa uczennica Jezusa, która pierwsza zobaczyła swego Mistrza w ogrodzie po tym, jak powstał z martwych. Pochodziła z miasteczka Magdala (co znaczy "wieża") koło Nazaretu. Stąd się wziął jej przydomek, a potem imię - "Magdalena", czyli "z Magdali". Była z pewnością blisko związana z Jezusem. Z Galilei przywędrowała wraz z nim do Jerozolimy, gdzie była świadkiem Jego śmierci. Niektórzy sądzą (chociaż nie jest to w Biblii powiedziane), że ona właśnie było ową "jawnogrzesznicą", której Jezus nie pozwolił zatłuc kamieniami. Istnieje też inna legenda, jakoby Maria z Magdali była... żoną Jezusa. Wiele różnych opowieści, bardziej romantycznych niż prawdziwych, wiąże się z tą postacią.

Liczba imienia Magdalena równa jest dziewięć. Dziewiątka oznacza ludzi, którzy potrafią iść za głosem swojego serca, zdolni są do poświęceń na rzecz szczytnych celów, do niesienia innym pomocy i tworzenia natchnionych dzieł. A wśród imion dziewiątek imię Magdalena, podobnie jak Maria, związane jest z potęgą uczuć, zdolnością do wielkich namiętności i wielkiego oddania.

Magdaleny są wrażliwe i wyczulone na subtelne sygnały, których większość ludzi po prostu nie dostrzega. Jednocześnie jednak nie ulegają złudzeniom, mają dar jasnego widzenia rzeczywistości oraz - rzadko idzie to w parze - niewątpliwy życiowy spryt. Kobiety o tym imieniu dążą do tego, żeby poznać życie w całej pełni; pociągają je zarówno rzeczy idealne, jak poezja, sztuka i filozofia, jak i sprawy "świata tego" - rywalizacja, pieniądze i seks. Oddają się jednemu i drugiemu, nie dzieląc swojego życia na osobne szufladki. Uroda Magdalen polega głównie na witalności. Zdarza się, ze silnie działają na mężczyzn, choć wcale nie są pięknościami z okładki. Małżeństwo i dom raczej nie są dla Magdalen celem samym w sobie. Ich celem jest życie na wysokich obrotach. Uwaga, panowie! Tym kobietom trzeba umieć sprostać!

Znakiem zodiaku, który najlepiej współgra z imieniem Magdalena, jest Skorpion. Tuz za nim idą Ryby, szczególnie urodzone w drugiej połowie marca. Dobrze też z tym imieniem będą się czuły takie ruchliwe i dynamiczne znaki, jak Lew, Wodnik i Baran. Bliźnięta i Strzelce pod wpływem tego imienia mogą chcieć w życiu zbyt wiele rzeczy jednocześnie. Dla spokojnych Koziorożców, Byków, Raków, a zwłaszcza dla Panien, to imię jest mniej odpowiednie.