MARLENA. Imiona

   HOME -> Imiona

MARLENA


Imię :

MARLENAPochodzenie: Znaczenie: połączenie imion Maria i Magdalena
Znaczenie imienia: połączenie imion Maria i Magdalena
Liczba dla imienia: 3
Znak zodiaku:
Planeta:
Imieniny obchodzi:
23 Października

   Imię Marlena powstało z połączenia imion Maria i Magdalena. Jedna Marlena zaćmiła sławą wszystkie inne. Była nią Marlena Dietrich, jedna z supergwiazd kina. Dopiero po niej pojawiły się Marylin Monroe i Brigitte Bardot.

Gdy mówimy "Marlena", staje nam przed oczami stary dobry świat, świat ze starych filmów, który zaginął wśród wojen i ogólnego przemijania. Najwidoczniej dzisiejsze małe Marleny też rodzą się na fali takiej nostalgii: czują się związane z dawnymi ideałami i przypominają swoim rodzicom ich młodość. Ale liczbą imienia Marlena jest trzy, a ludzie spod znaku trójki nie stoją w miejscu, nie załamują rąk i nie wzdychają do księżyca, lecz przeciwnie, są dzielni i śmiało idą do przodu. Marleny zaś szczególnie są powołane do tego, aby na całym świecie czuć się jak u siebie w domu - ułatwia im to fakt, że ich imię jest wymawianie jednakowo w każdym języku.

Radzimy tym imieniem uszczęśliwiać młode damy ze znaków Bliźniąt i Wodnika, czyli tych znaków, które najlepiej sobie radzą w szerokim świecie i w ciągłych podróżach.